Niezwykłe widowisko, wyjątkowe opowieści. Projekt inspirowany wspomnieniami

2015.09.01 00:00
"Więzienie świata" to niezwykłe widowisko, inspirowane wspomnieniami osób deportowanych na Syberię i do Kazachstanu, z udziałem osób niesłyszących. Spektakl będzie można obejrzeć 2 i 3 września w Teatrze Dramatycznym.
Niezwykłe widowisko, wyjątkowe opowieści. Projekt inspirowany wspomnieniami
Fot: Anna Dycha
Efekty projektu zostaną zaprezentowane w Teatrze Dramatycznym

Efektem kilkumiesięcznych warsztatów prowadzonych pod okiem instruktorów - Izabeli M. Wilczewskiej i Krzysztofa Zemło, których uczestnikami są osoby niesłyszące i niedosłyszące, będzie finałowy, wrześniowy pokaz. Jego inspiracją są wspomnienia osób deportowanych na Syberię i do Kazachstanu w latach 1940-41. Tytuł projektu nawiązuje do miana "największego więzienia świata", jakie zyskała Syberia w XX wieku. W spektaklu wystąpią osoby z niepełnosprawnością słuchu.

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym MIG-iem przy wsparciu finansowym prezydenta Białegostoku, Zarządu Województwa Podlaskiego i Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra". Widowisko zostanie zaprezentowane 2 i 3 września o godz. 19.00 w Teatrze Dramatycznym. Wstęp wolny.

Patronujemy imprezie.

Szczegoły: "Więzienie świata" w Teatrze Dramatycznym

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

821 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39