Nowa atrakcja nad Jeziorem Rajgrodzkim. Z pewnością ucieszy turystów

2019.09.17 13:59
Miasto Rajgród dostało 8 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Pieniądze będą przeznaczone na zagospodarowanie terenu nad Jeziorem Rajgrodzkim.
Nowa atrakcja nad Jeziorem Rajgrodzkim. Z pewnością ucieszy turystów
Fot: pixabay.com

Zarząd Województwa przyznał z Regionalnego Programu Operacyjnego 8 mln zł na zagospodarowanie terenów nad Jeziorem Rajgrodzkim. Dzięki pieniądzom Miasto Rajgród będzie mogło stworzyć ścieżkę edukacyjną na trasach szlaków turystycznych i ekologicznych.

Dofinansowana inwestycja zakłada utworzenie niemalże dwukilometrowej ścieżki dydaktycznej wzdłuż nabrzeża Jeziora Rajgrodzkiego na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu "Pojezierze Rajgrodzkie". Zagospodarowanie tych terenów pozwoli nie tylko na edukację ekologiczną, ale i ochronę zagrożonych gatunków i krajobrazu oraz promocję ochrony bioróżnorodności.

Pieniądze z RPOWP będą przeznaczone także na budowę wieży widokowej i pomostów. Turyści będą również mogli korzystać z lunet oraz tablic edukacyjnych. Na nowo wybudowanej ścieżce pojawi się jeszcze oświetlenie i monitoring. Projekt zakłada też stworzenie strony internetowej oraz badania nad bioróżnorodnością. Wartość tego przedsięwzięcia sięga 9,2 mln zł, z czego dotacja wynosi 7,6 mln z.

W powiecie grajewskim będzie realizowana również inna inwestycja, na którą przyznano pieniądze. 1,7 mln zł przekazano na termomodernizację Szpitala Ogólnego w Grajewie.

- Do powiatu grajewskiego trafiło dziś prawie 10 mln zł. To moje rodzinne strony, dlatego cieszę się, że te fundusze będą wspierać rozwój ziemi grajewskiej – podkreślał marszałek Artur Kosicki.


Obecny przy podpisaniu dokumentów Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski zaznaczył, że Rajgród to "perła regionu, o którą w szczególny sposób należy dbać".

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

872 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39