Nowa odsłona znanej muzyki. Do posłuchania w Zmianie Klimatu

2018.04.01 08:05
Górecki Ahead to całkowicie odmienne i nowatorskie ukazanie muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego. Projektu można będzie posłuchać w Zmianie Klimatu.
Nowa odsłona znanej muzyki. Do posłuchania w Zmianie Klimatu
Fot: Górecki Ahead

Bracia Oleś i ich gość Christopher Dell, przedstawiają kompozytora w zupełnie nowym, jazzowym kontekście, ukazując jego muzykę z zaskakującej perspektywy muzyków improwizujących.

Henryk Mikołaj Górecki należy do najwybitniejszych kompozytorów XX wieku, a sława jaką zapewniła mu III Symfonia dalece wykracza poza normy osiągalne dla kompozytorów muzyki poważnej. Jego dorobek nie jest jednak powszechnie znany, a okresy twórczości, przez które przeszedł są na tyle różnorodne, iż miłośnicy jednego bywają często antagonistami innego.

Górecki Ahead jest autorską propozycją odczytania muzyki mistrza, przefiltrowaną przez wrażliwość i muzyczne doświadczenie muzyków tria Oleś Brothers & Christopher Dell. Trio, które powstało w 2011 roku zrealizowało uprzednio album z muzyką Krzysztofa Komedy.

Koncert odbędzie się w środę (4.04). Otwarcie drzwi klubu o godz. 19.00, początek koncertu o godz. 20.00. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na antenie Polskiego Radia Białystok.

Zobacz też: Górecki Ahead # Oleś Brothers & Christopher Dell

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1751 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39