Nowa ścieżka na Białostoczku coraz bliżej. Znany jest już wykonawca

2017.08.27 15:28
Wiadomo już, kto i za ile wybuduje nową ścieżkę rowerową na osiedlu Białostoczek. Chodzi o prawie 900-metrowy odcinek wzdłuż ul. I Armii Wojska Polskiego.
Nowa ścieżka na Białostoczku coraz bliżej. Znany jest już wykonawca
Fot: UM Białystok

W Białymstoku zostanie zrealizowana kolejna rowerowa inwestycja. Nowa droga dla jednośladów zostanie wybudowana na osiedlu Białostoczek, wzdłuż ul. I Armii Wojska Polskiego. Miasto właśnie rozstrzygnęło przetarg na realizację tego przedsięwzięcia. Wykonawcą została firma Strabag z Pruszkowa, a koszty inwestycji wyniosą 960 tys. zł.

Wyłoniony w przetargu wykonawca przeprowadzi prace rozbiórkowe i budowlane. Wyprofiluje drogę rowerową i chodnik, ułoży nawierzchnię z betonu asfaltowego, przestawi hydranty i wyreguluje armaturę na istniejącym uzbrojeniu. Prace obejmą odcinek o długości 867 metrów. Ponadto wykonawca zadba o nowe zieleńce. Ścieżka rowerowa zostanie wykonana do 25 maja przyszłego roku.

- To kolejna inwestycja, dzięki której rowerzyści zyskają nową, wygodną drogę. W naszym mieście powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, które łączą się ze sobą tworząc komfortową dla cyklistów sieć komunikacyjną – mówi zastępca prezydenta Adam Poliński.

Rzeczywiście, ścieżka ta w przyszłości połączy się z drogą rowerową, która ma powstać wzdłuż al. Tysiąclecia P.P. i wzdłuż ul. Radzymińskiej. Białostoczek będzie miał w końcu sieć rowerową z prawdziwego zdarzenia. Od tego sezonu funkcjonuje tu też druga stacja BiKeRa, która mieści się obecnie przy ul. Sokólskiej.

W Białymstoku jest już ponad 110 km dróg rowerowych. Konsekwentnie ogłaszane są kolejne przetargi na projektowanie i budowę ścieżek. Inwestycje są sukcesywnie realizowane. Z każdym miesiącem ich długość się zwiększa.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

714 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39