Nowa taryfa rozliczeń za prąd. Cena energii będzie zmieniała się co kwadrans!

2024.04.17 07:29
Od sierpnia bieżącego roku oferta dostawców energii elektrycznej zostanie poszerzona o nową, dynamiczną taryfę rozliczeń. Cena prądu będzie zmieniała się co kwadrans.
Nowa taryfa rozliczeń za prąd. Cena energii będzie zmieniała się co kwadrans!
Fot: Pixabay

Innowacyjna, dynamiczna taryfa rozliczeń za prąd będzie dostępna już od sierpnia bieżącego roku. W oparciu o dane notowań na warszawskiej giełdzie, ceny energii elektrycznej będą korygowane co 15 minut.

To alternatywne rozwiązanie, skierowane do osób, które nie chcą opłacać swoich domowych rachunków z góry, za cały rok. Aby było ono opłacalne, należy jednak utrzymywać sztywny reżim korzystania z urządzeń, które pobierają największą ilość energii tylko w godzinach, gdy cena za prąd będzie najniższa. Oznacza to, że musielibyśmy stale kontrolować sytuację na "energetycznej giełdzie" i zaplanować porę nastawiania pralki, zmywarki, czy też klimatyzatora co do minuty.

Z oferty skorzystać będą mogli wszyscy właściciele gospodarstw domowych wykorzystujący prąd na użytek własny. Warunkiem jest jednak posiadanie inteligentnego licznika (licznika zdalnego odczytu). Urządzenie to ma być darmowo zapewniane przez dostawców energii.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1568 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39