Nowa ustawa podpisana. LPG w górę, ma być jeszcze drożej

2016.08.23 07:59
Przegłosowana przez Sejm i podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Od 2 września w życie wejdzie nowelizacja prawa energetycznego. Oznacza to, że za drożejący w ostatnim czasie LPG zapłacimy jeszcze więcej.
Nowa ustawa podpisana. LPG w górę, ma być jeszcze drożej
Fot: pixabay.com

W województwie podlaskim średnia cena za LPG wynosi 1,79 zł. W ostatnich tygodniach kierowcy mogli zaobserwować wzrost o blisko 20 gr. Wszystko wskazuje na to, że teraz czeka nas delikatne wyhamowanie cen, ale niestety za 3-4 tygodnie za autogaz możemy zapłacić więcej.

Wszystko przez nową ustawę

Okazuje się, że zmiany, które nas czekają, związane są z nowelizacją prawa energetycznego, która została przegłosowana przez Sejm i podpisana już przez prezydenta Andrzeja Dudę. Przepisy wejdą w życie 2 września.

Podpisana nowelizacja informuje o tym, iż przedsiębiorstwa wytwarzające paliwa płynne LPG oraz obracające nimi za granicą w ciągu 90 dni od wejścia w życie ustawy mają obowiązek złożenia zabezpieczenia majątkowego w wysokości nawet 10 mln zł. Niestety dla wielu podmiotów zajmujących się przywozem gazu płynnego z zagranicy jest lub może okazać się problemem, gdyż nie wszyscy mogą sprostać wymogom, a konsekwencję tego będzie utrata koncesji.

Błażej Okuła
blazej.o@bialystokonline.pl

1063 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39