Nowacka zaprasza na Okrągły Stół Uczniowski w Podlaskiem. Chce rozmawiać o polskiej szkole

2024.06.21 12:25
22 czerwca w Białymstoku odbędzie się pilotażowe spotkanie w ramach Okrągłego Stołu Uczniowskiego. Ministra edukacji zaprasza wraz z kuratorem oświaty uczniów i uczennice na debatę dotyczącą polskiego szkolnictwa.
Nowacka zaprasza na Okrągły Stół Uczniowski w Podlaskiem. Chce rozmawiać o polskiej szkole
Fot: pixabay.com

W sobotę (22 czerwca) w Białymstoku będzie miał miejsce Okrągły Stół Uczniowski. Ministra edukacji Barbara Nowacka wraz z  podlaską kurator oświaty Agnieszką Krokos-Janczyło zapraszają uczniów do rozmowy na temat polskiej szkoły.

"Uczynienie polskiej szkoły bezpiecznej, nowoczesnej gotowej na wyzwania współczesnego świata to jedno z największych wyzwań, stojących przed polską edukacją. Do osiągnięcia tego celu konieczne jest wsłuchanie się w głos każdej z osób i instytucji, tworzących system oświaty. Wierzę, iż dzięki dialogowi łatwiej wyjść naprzeciw oczekiwaniom społeczności szkolnej. Do rozmowy chcemy zaprosić uczennice i uczniów z całej Polski. (…) Na pierwszy pilotażowy Okrągły Stół Uczniowski zapraszam uczennice i uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa podlaskiego. Pomysł na tę formę dialogu z młodzieżą powstał podczas spotkania Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska z mieszkańcami Białegostoku. Chcemy stworzyć młodym ludziom warunki do wspólnej wymiany myśli, wsłuchać się w jej sprawy, a przede wszystkim dać realną szansę decydowania o szkolnej rzeczywistości" - napisała ministra w zaproszeniu przesłanym do dyrektorek i dyrektorów szkół ponadpodstawowych w naszym regionie. 

Jak podaje resort edukacji, spotkanie z uczniami w województwie podlaskim ma zapoczątkować cykl debat z młodzieżą w całym kraju.

Spotkanie odbędzie się w Zespole Szkół Elektrycznych imienia profesora Janusza Groszkowskiego w Białymstoku, przy alei 1000-lecia Państwa Polskiego 14 o godzinie 10.00.

Redakcja JK
24@bialystokonline.pl

1064 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39