Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Kolejna edycja programu w kinie Forum

2011.08.31 00:00
Około 8000 uczniów odwiedziło kino Forum w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej w zeszłym roku szkolnym. Od jutra ruszają zapisy do kolejnej edycji programu.
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Kolejna edycja programu w kinie Forum
Fot: materiały organizatora

Oferta Białostockiego Ośrodka Kultury i Stowarzyszenia Nowe Horyzonty skierowana jest do szkół na wszystkich poziomach kształcenia. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt umożliwiający dzieciom i młodzieży spotkanie z kinem (zarówno z klasyką, jak i twórczością współczesną), pogłębienie ich wiedzy na temat sztuki filmowej, rozwijający ich wrażliwość i przygotowujący do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą.

Poprzez Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej pomysłodawcy projektu chcą zaznajomić i rozkochać młodych widzów w sztuce filmowej, uzupełniając jednocześnie ich szkolną edukację. Autorski program o dziesięcioletniej tradycji powstał z myślą o edukacji filmowej Młodych Widzów. Od lat cieszy się uznaniem publiczności, gdyż łączy w sobie szczególne wartości merytoryczne z atrakcyjnością formy.

Oferta skierowana jest do wszystkich grup wiekowych. Szkołom podstawowym, gimnazjalnym i średnim proponowanych jest 9 cykli tematycznych. Wszystkie składają się z 9 spotkań w ciągu roku. Każda grupa przychodzi do kina raz w miesiącu, od października do czerwca. Spotkania składają się z prelekcji wygłoszonej przez zaproszonego gościa, projekcji filmu oraz dyskusji dla chętnych uczniów. Dla najmłodszych przewidziane są warsztaty lub konkursy plastyczne. Ponadto, do wyświetlanych filmów przygotowano interdyscyplinarne materiały dydaktyczne dla nauczycieli.

Aby zapoznać nauczycieli z klimatem panującym podczas spotkań edukacyjnych, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Białostocki Ośrodek Kultury - kino Forum oraz Wydawnictwo Nowa Era zapraszają na specjalne promocyjne pokaz filmowe połączone z wykładem. Odbędą się one 20 i 21 września ("W lepszym świecie" reż. Susanne Bier) i 22 września ("Tlen" reż. Iwan Wyrypajew) o godz. 15.30 w kinie Forum. Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału w spotkaniu do roboczego dnia poprzedzającego seans pod numerem: 58 721-48-00 lub 801 88 10 10, w godzinach 8:00 - 19:00. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły tutaj.

andy

1450 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39