Nowe miejsce na mapie regionu. Muzeum Iluzji i Nauki już otwarte

2022.05.27 07:18
To pierwsze w północno-wschodniej Polsce miejsce tego typu. Muzeum Iluzji i Nauki działa od niedawna obok Wasilkowa. Na wszystkich czeka tam wiele atrakcji.
Nowe miejsce na mapie regionu. Muzeum Iluzji i Nauki już otwarte
Fot: Muzeum Iluzji i Nauki

Muzeum Iluzji i Nauki łączy w sobie zabawę i naukę.

To niezwykłe miejsce znajduje się 10 minut drogi od centrum Białegostoku, przy ul. Leśnej 1, w gm. Wasilków (za budynkiem karczmy Wiking).

W Muzeum Iluzji i Nauki można malować światłem, budować góry i rzeki z piasku, znajduje się tutaj mnóstwo miejsc do robienia zdjęć. Ekspozycja jest wciąż poszerzana o nowe atrakcje. Obecnie cały czas dodawane są nowe rekwizyty. W Muzeum znajduje się kila sal, które prezentują inne formy iluzji: Przestrzeń Artystyczna (tutaj można się przekonać, jak łatwo oszukać zmysł wzroku), Sala Edukacyjna oraz Sala Multimedialna (tu natomiast można malować światłem oraz pobawić się w piaskownicy).

Muzeum Iluzji i Nauki działa w soboty oraz niedziele, w godz. 12:00-19:00. Zwiedzanie rozpoczyna się o pełnych godzinach. Póki co w tygodniu mile widziane są grupy, po stosownym umówieniu, natomiast od 27 czerwca Muzeum będzie dostępne w dniach roboczych dla wszystkich.

Bilet normalny to koszt 33 zł, ulgowy (dzieci w wieku od 5 do 18 lat) - 27 zł, rodzinny (2 dorosłych i 2 dzieci) - 90 zł, grupowy (optymalnie 8-14 osób) - 24 zł, dzieci do lat 5 - wstęp bezpłatny.

Szczegóły

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1520 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39