Nowe obiekty i kolejne miejsca pracy w Mlekovicie

2013.10.18 00:00
Mlekovita inwestuje w swoją fabrykę. Do użytku właśnie zostały oddane: nowo wybudowana proszkownia serwatki, rozbudowana i zmodernizowana pierwsza w branży oczyszczalnia ścieków oraz linia napełniająca do produkcji mleka i produktów w procesie UHT.
Nowe obiekty i kolejne miejsca pracy w Mlekovicie
Fot: materiały prasowe

Proszkownia serwatki za 36 mln zł, zmodernizowana oczyszczalnia ścieków za 24 mln zł oraz linia napełniająca do produkcji mleka i produktów w procesie UHT za 8,5 mln zł to tylko część tegorocznych inwestycji Mlekovity z Wysokiego Mazowieckiego - jednej z największych spółdzielni mleczarskich w Polsce. Na rozwój firma w 2013 r. przeznaczyła aż 120 mln zł.

Nowa proszkownia pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych Mlekovity - jest ona w stanie wyprodukować 40 ton serwatki w proszku w ciągu doby. Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków m.in. zmniejszy ilość powstającego osadu ściekowego oraz pozwoli na uzyskanie energii odnawialnej. Dzięki tej inwestycji powstało dodatkowo 6 nowych miejsc pracy. Ostatni z nowo otwartych obiektów, czyli linia napełniająca do produkcji mleka i produktów w procesie UHT wraz z systemem opakowaniowym pozwoli na zwiększenie zdolności produkcyjnych o ponad 260 tys. litrów mleka na dobę.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1686 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39