Nowe spektakle w BTL. Wygraj bilety na "Przemianę" i "Symulator" [KONKURS]

2023.10.05 13:58
W najbliższym czasie w Białostockim Teatrze Lalek będą prezentowane spektakle "Przemiana" i "Symulator". "Przemiana" to interpretacja jednego z opowiadań Franza Kafki, natomiast "Symulator" powstał na podstawie wywiadów z uczniami, nauczycielami, psychologami i rodzicami.
Nowe spektakle w BTL. Wygraj bilety na "Przemianę" i "Symulator" [KONKURS]
Fot: Białostocki Teatr Lalek/Facebook
Kadry ze sztuk "Przemiana" i "Symulator"

Spektakle "Przemiana" i "Symulator" będą prezentowane w Białostockim Teatrze Lalek w sobotę (7 października) i niedzielę (8 października).

"Przemiana"

"Przemiana" to nowatorska interpretacja opowiadania Franza Kafki o tym samym tytule. Przenosi widzów w świat historii rodziny Samsa, której życie drastycznie zmienia się w wyniku nieokreślonej choroby głównego bohatera Gregora Samsa. Na sztukę składają się zarówno sceny animacyjne, jak i abstrakcyjne, które nie są jednoznaczne, a cała historia przedstawiona jest z perspektywy geometrów, którzy zostają uwikłani w skomplikowaną sprawę. W "Przemianie" zostanie przedstawione głębokie spojrzenie na delikatne i skomplikowane kwestie. W spektaklu będzie można odnaleźć elementy absurdu, żartu i groteski, które zostaną połączone z poważnymi problemami związanych z chorobą głównego bohatera.

Za reżyserię i scenografię odpowiada Marcin Bikowski, dramaturgią zajął się Marcin Bartnikowski, a muzykę do spektaklu stworzyła Anna Stela. W główne role wcielają się Agata Stasiulewicz, Magdalena Ołdziejewska i Maciej Zalewski.

"Symulator"

"Symulator" to z kolei spektakl, który powstał na podstawie wywiadów przeprowadzonych z uczniami szkół średnich w czeskich miastach Pilźnie i Plasach, a także rozmów z nauczycielami, psychologami szkolnymi i rodzicami. Sztuka przybliża proces dorastania, ukazując jego skomplikowaną naturę z perspektywy młodzieży. "Symulator" stawia sobie za cel zrozumienie i otwarcie dialogu na temat życia młodych ludzi zarówno w Polsce, jak i w Czechach. Spektakl stanowi pierwszą część polsko-czeskiej koprodukcji "Symulator. Snowball" w ramach projektu ConnectUp.

Reżyserią zajął się Tomsa Legierski, dramaturgią Petra Kosová, za scenografię odpowiada Karel Czech, muzykę stworzył Daniel Čámský, animację przygotował Martin Máj, a o konsultacje literackie zadbała Marta Guśniowska.

KONKURS - Wygraj bilety do BTL

Organizujemy konkurs, w którym można wygrać bilety na seans spektakli "Przemiana" i "Symulator".

Aby wygrać zaproszenie na spektakl "Przemiana", należy wziąć udział w konkursie odpowiadając na pytanie konkursowe TUTAJ i TUTAJ, natomiast aby zdobyć zaproszenie na spektakl "Symulator", należy wziąć udział w konkursie TUTAJ i TUTAJ.

Więcej informacji:
Spektakl "Przemiana"
Spektakl "Symulator"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1200 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39