Nowość na Rynku Kościuszki. Bramki zraszające zamiast kurtyn wodnych

2022.07.19 08:26
Upały doskwierają mieszkańcom Europy Zachodniej, jutro fala gorąca ma dotrzeć do Polski. Jeśli przesunie się do Białegostoku, mieszkańcy spacerujący w centrum, będą mogli skorzystać z nowego sposobu na schłodzenie się.
Nowość na Rynku Kościuszki. Bramki zraszające zamiast kurtyn wodnych
Fot: Wodociągi Białostockie

- Podczas nadchodzących upałów nowoczesne, oszczędne i przyjemniejsze "w obejściu" bramki zraszające zastąpią w centrum miasta dotychczasowe kurtyny wodne starszej generacji - zapowiedziała odpowiedzialna za obsługę tych urządzeń miejska spółka Wodociągi Białostockie.

Bramki zraszające na Rynku Kościuszki już ustawili pracownicy Działu Sieci Wodociągowej.

Uruchamiane do tej pory w czasie upałów kurtyny wodne wylewały z węży duży i mocny, choć rozpryskiwany strumień wodny. Bramki zraszające zapewniają delikatną mgiełkę. Przejście pod nimi da spacerowiczom przyjemne ochłodzenie, przy tym nie przemaczając ubrania.

Kurtyna wodna posiada uniwersalną szybkozłączkę oraz zawór, przez które można ją podłączyć do standardowego kranu lub hydrantu. Za pomocą dysz umieszczonych na ramie kurtyny, woda pod ciśnieniem rozpyla przyjemną mgłę. Istotnym aspektem instalacji jest również to, że nie potrzebuje ona odpływu wody, gdyż pod wpływem temperatury powietrza woda odparowuje samoistnie.

IMGW już ostrzega przed falą upałów, która wystąpi od wtorku do czwartku.
Na zachodzie kraj termometry mogą pokazać nawet 36°C. Najwyższe temperatury będą w rejonie Poznania Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry i Kalisza. Od poniedziałku z fają upałów mierzą się kraje Beneluxu. Temperatura dochodzi tam do 40°C.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1538 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39