Nowość w ofercie studiów WSFiZ. Język rosyjski stosowany w biznesie

2013.01.18 00:00
Trwa zimowa rekrutacja do Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania na kierunki takie jak zarządzanie, finanse i rachunkowość, gospodarka przestrzenna i filologia angielska. Nowością w ofercie uczelni na kierunku filologia jest pecjalność – język rosyjski stosowany w biznesie.
Nowość w ofercie studiów WSFiZ. Język rosyjski stosowany w biznesie
Fot: sxc.hu

Zasadniczy profil nowej specjalności na kierunku filologia w WSFiZ opiera się na lingwistyce stosowanej, która usiłuje wdrażać teorie językoznawcze w praktyce. Celem studiów jest wykształcenie absolwenta, który będzie posiadał umiejętności w zakresie praktycznej komunikatywnej znajomości języka rosyjskiego w biznesie – bardzo przydatnej dla szeroko rozumianych kontaktów z krajami rosyjskiego obszaru językowego.

Językiem rosyjskim posługuje się ponad 300 mln ludzi. Jest językiem urzędowym nie tylko w Rosji, ale również na Białorusi, w Kazachstanie i Kirgistanie. Ma status drugiego języka oficjalnego również w pozostałych byłych republikach Związku Radzieckiego. Posiada swoich licznych użytkowników w takich państwach jak Izrael, Grecja, Rumunia, Finlandia, Niemcy, Francja i Kanada. Szczegółowe informacje na stronie: www.wsfiz.edu.pl.

Magdalena Gorbacz
magda.g@bialystokonline.pl

1219 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39