Nowy dyrektor szpitala wojewódzkiego

2013.04.24 00:00
Na środowym (23.04) posiedzeniu zarządu województwa marszałkowie zajęli się sprawami podlaskich szpitali.
Nowy dyrektor szpitala wojewódzkiego
Fot: sxc.hu
Nie było chętnych na stanowisko zastępcy dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży

Zarząd powołał Krzysztofa Bałatę na stanowisko dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży. Do tej pory przygotowywał szpitalom publicznym programy restrukturyzacji, analizy finansowe i opinie prawne. W latach 2010-2013 był też dyrektorem naczelnym Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Bałata funkcję dyrektora szpitala w Łomży będzie sprawował od 15 maja.

Tymczasem zostanie ogłoszony drugi konkurs na stanowisko zastępcy dyrektora ds. medycznych w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. W poprzednim nie wpłynęła żadna oferta.

Na posiedzeniu zarządu województwa zapadła także decyzja, by udzielić dotacji szpitalowi psychiatrycznemu w Choroszczy. 656,2 tys. zł dofinansuje termomodernizację budynków. Całkowity koszt inwestycji to 13,3 mln zł.

Ponadto marszałkowie przesunęli o rok spłatę pierwszej raty pożyczki udzielonej szpitalowi wojewódzkiemu w Suwałkach. Chodzi o milion złotych, który powinien być wpłacony do końca czerwca. Z prośbą o prolongatę wystąpił dyrektor szpitala Adam Szałanda.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1642 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39