Nowy Lidl. Otwarcie już niebawem

2019.01.31 12:24
Od kilku miesięcy trwa budowa nowego Lidla. Już niedługo białostoczanie będą mogli robić w tym miejscu zakupy.
Nowy Lidl. Otwarcie już niebawem
Fot: MN

Budowa trwa od kilku miesięcy

W naszym mieście od około pół roku przy ul. Bitwy Białostockiej (osiedle Białostoczek) trwa budowa nowego Lidla.

- Jeżeli chodzi o budowę nowego obiektu, rozpoczęliśmy już prace budowlane. Nowo budowany sklep będzie metrażowo zbliżony do pozostałych sklepów Lidl Polska. W chwili obecnej nasza sieć liczy ponad 630 sklepów oraz 9 centrów dystrybucyjnych ulokowanych na terenie całej Polski, a nasza firma od lat rozwija się w stałym, organicznym tempie – informowała nas w sierpniu Aleksandra Robaszkiewicz, Communication Manager Lidl Polska.

Obecnie obiekt wygląda na prawie skończony, na sklepie z daleka można dostrzec charakterystyczne szyldy z ogromnymi napisami "Lidl". Oficjalnej daty otwarcia jeszcze nie ma. Wiadomo jednak, że będziemy mogli zrobić tu zakupy już na przełomie lutego i marca.

Lidl znajdzie się w dość dobrym miejscu. Na osiedlach: Centrum, Sienkiewicza, Białostoczek nie ma punktu tej sieci, więc można spodziewać się, iż mieszkańcy tych rejonów będą odwiedzali nowy sklep. Obiekt leży też przy dość ruchliwej trasie.

Duża przestrzeń i spory parking

Powierzchnia sali sprzedaży wyniesie ponad 1200 m2, a na zmotoryzowanych klientów czekać będzie 58 miejsc parkingowych, w tym 2 przeznaczone dla rodzin z dziećmi oraz 2 dla osób niepełnosprawnych. W nowym obiekcie zatrudnienie znajdą 23 osoby.

Nieopodal sklepu przy ul. Bitwy Białostockiej znajduje się też znany ze sprzedaży wysyłkowej bdsklep.pl. Inny profil działalności sprawia jednak, że nie powinny one stanowić dla siebie konkurencji.

Lidl nie tylko buduje nowe obiekty, ale i modernizuje już istniejące. Remont przeszedł przed kilkoma miesiącami sklep przy ul. Nowowarszawskiej. Wymieniono wówczas podłogę, zadbano o lepsze oświetlenie i odświeżono budynek (więcej: Nowy - stary Lidl przyciągnął tłumy. Ludzie zadowoleni).

W naszym mieście działa już 6 sklepów tej sieci przy ulicach: Nowowarszawskiej, Jesionowej, Pogodnej, Sowlańskiej, Słonecznikowej oraz alei Jana Pawła II.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

862 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39