Nowy radny zaprzysiężony. Obiecuje owocnie wykorzystać czas do końca kadencji

2018.05.21 14:32
Adam Musiuk został zaprzysiężony na nowego radnego. Zastąpił w radzie Tomasza Janczyłę, który złożył mandat.
Nowy radny zaprzysiężony. Obiecuje owocnie wykorzystać czas do końca kadencji
Fot: MN

Na koniec kwietnia Tomasz Janczyło (PO) zapowiedział, że rezygnuje z zasiadania w białostockiej radzie miasta, tłumacząc, że swoją karierę polityczną wiąże z innym regionem. Od razu przedstawiony został też jego następca – Adam Musiuk z Forum Mniejszości Podlasia, które miało wspólne listy do rady z Platformą.

Mimo że czasu było mało, udało się doprowadzić do tego, żeby nowego radnego mianować już na majowej sesji. W poniedziałek (21.05) Adam Musiuk po raz drugi w życiu złożył ślubowanie. Jest to jego powrót do rady miasta, ponieważ zasiadał w niej w latach 2010-2014.

- Bardzo się cieszę, że jestem kolejny raz w radzie. Zostało mi pół roku. To co prawda nie jest długi czas i pewnie nie uda mi się zrealizować tego wszystkiego, co planowałem w kampanii wyborczej. Jest to jednak wystarczająco długi czas, żeby kilka tematów przeprowadzić przez tą radę i myślę, że do końca kadencji o kilku ciekawych rzeczach z moim udziałem będzie można usłyszeć - mówił nowo zaprzysiężony radny.

Na razie jednak nie zdradza swoich pomysłów, ponieważ jak sam mówi, nie lubi opowiadać o rzeczach, które mają być. Już na pierwszej sesji Adam Musiuk chciał przedstawić kilka inicjatyw, ale formalności związane z tym, że nie był jeszcze oficjalnie zaprzysiężony mu na to nie pozwoliły.

- Na następnej radzie będę miał już konkretne propozycje, a na razie skupiam się na tym, żeby być aktywny, bo jest kilka tematów, które wzbudzają moje zastrzeżenia – mówił podczas poniedziałkowej sesji radny.

Na co dzień Adam Musiuk pracuje na Politechnice Białostockiej, gdzie na wydziale architektury pełni funkcję prodziekana.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

855 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39