O równości i nie tylko. W Białymstoku odbędzie się kawiarenka obywatelska

2023.01.18 08:10
Stowarzyszenie 9dwunastych realizuje program "Energia różnorodności 2023". W ramach niego zostanie przeprowadzony m.in. warsztat wprowadzający w tematykę praw człowieka.
O równości i nie tylko. W Białymstoku odbędzie się kawiarenka obywatelska
Fot: Malwina Witkowska

Stowarzyszenia 9dwunastych i Egala organizują kawiarenkę obywatelską "Zróbmy coś dla praw człowieka. Tu i teraz!". Zostaną na niej przekazane informacje na temat programu "Energia różnorodności 2023", w ramach którego stowarzyszenie może zaproponować wsparcie grupom, organizacjom społecznym i instytucjom na zapoczątkowanie działań na rzecz praw człowieka lub szeroko rozumiany rozwój tych organizacji i grup, które już zajmują się prawami człowieka.

Program jest adresowany do organizacji społecznych, instytucji, urzędów, grup nieformalnych, kół gospodyń wiejskich, ochotniczej straży pożarnej, kolektywów itd.

- Zapraszamy na spotkanie wszystkie osoby, które czują, że prawa człowieka to ważna sprawa, że równość ludzi jest kluczowa. Będzie to wyjątkowa okazja, by dowiedzieć się, w jaki sposób każda grupa, organizacja i instytucja może zrobić coś ważnego dla praw człowieka lub jeśli już działa na rzecz równości i praw człowieka dla własnego rozwoju, wytchnienia - informuje 9dwunastych.

Działacze stowarzyszenia proponują m.in. warsztat wprowadzający z tematyki praw człowieka i sieciujący; specjalny program tutoringu, który pomoże zaprojektować własne działanie; możliwość zrealizowania działania na nasz koszt – do wysokości 3 tys. zł. W ten sposób stowarzyszenie może wesprzeć 12 organizacji, grup i instytucji działających na terenie województwa podlaskiego.

Program "Energia różnorodności 2023" jest programem budowania relacji wokół tematu praw człowieka.

- Będziemy do niego zapraszać grupy, organizacje i instytucje, z którymi jako 9dwunastych mamy już nawiązane relacje lub nawiążemy je w najbliższym czasie. Okazją do nawiązania relacji jest udział w kawiarence obywatelskiej. Nie gwarantuje to jednak zaproszenia do udziału w programie. Z wybranymi grupami, organizacjami i instytucjami przeprowadzimy wstępne rozmowy diagnostyczne, a następnie podejmiemy decyzję o składzie grup, organizacji i instytucji zaproszonych do udziału w programie. Z pozostałymi organizacjami, grupami i instytucjami chętnie pozostaniemy w kontakcie z nadzieją na udzielenie podobnego wsparcia w przyszłości - dodają organizatorzy.

Spotkanie odbędzie się w czwartek (19.01) o godz. 17.00 w Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku przy ul. św. Rocha 3 w sali nr 2. Pomieszczenie zostało udostępnione nieodpłatnie przez miasto Białystok.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1569 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39