Objazdowy festiwal Watch Docs. Będą też rozmowy

2020.09.30 15:21
W sobotę (3.10) rozpocznie się objazdowy festiwal "Watch Docs. Prawa człowieka w filmie". To święto kina dokumentalnego przepełnione wspaniałymi filmami i ważnymi rozmowami.
Objazdowy festiwal Watch Docs. Będą też rozmowy
Fot: Watch Docs
Kadr z filmu "Punkt zapalny" Wojtka Jankowskiego

Od 2003 r. Helsińska Fundacja Praw Człowieka po grudniowym festiwalu międzynarodowym mającym miejsce w Warszawie - wraz z partnerami z całej Polski - organizuje Objazdowy Festiwal Filmowy "Watch Docs. Prawa człowieka w filmie". Co roku festiwal objazdowy odwiedza ponad trzydzieści miejscowości.

Tej jesieni za sprawą współpracy Fundacji Helsińskiej z Tęczowym Białymstokiem, czyli lokalnym organizatorem festiwalu, odwiedzi również Białystok. Wszystkie pokazy odbędą się w Zmianie Klimatu.

Podczas tegorocznej białostockiej edycji zaprezentowanych zostanie 17 filmów dokumentalnych, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Odbędą się również dwie interesujące dyskusje tematyczne uświetnione udziałem interesujących panelistek i panelistów. Festiwal potrwa do czwartku (8.10).

Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczenia epidemiologiczne ilość miejsc jest limitowana. Nie obowiązują zapisy. Obowiązkowe są za to maseczki i zachowanie odstępów między osobami uczestniczącymi w wydarzeniu.

Program: 18. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS 2020

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1225 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39