Od ponad 3 miesięcy trwają poszukiwania 17-latka

2022.04.05 12:03
Policjanci cały czas poszukują zaginionego 17-letniego mieszkańca Kupisk Starych. Nastolatek ostatni raz widziany był 29 grudnia 2021 r. w Jednaczewie.
Od ponad 3 miesięcy trwają poszukiwania 17-latka
Fot: KMP Łomża

Zaginiony Jakub Szerszniew, mieszkaniec miejscowości Kupiski Stare (gmina Łomża) ostatni raz był widziany 29 grudnia 2021 r. Około godz. 10.00 wyszedł z domu, a około godz. 14.30 w oddalonym o 5 km Jednaczewie jego wizerunek zarejestrowała kamera monitoringu.

17-latek od tamtej pory nie dał znaku życia.

Policjanci sprawdzili między innymi okolice jego rodzinnej miejscowości, miejsca w które mógł się udać, a także okoliczne pustostany i bunkry. Funkcjonariusze biorący udział w poszukiwaniach sprawdzili blisko 2 tys. hektarów łąk, pól i kompleksów leśnych.

- Każdego dnia w poszukiwaniach brało udział przeszło 100 osób, w tym funkcjonariusze i osoby prywatne. Działania policjantów wspierane były przez policyjne bezzałogowe statki powietrzne, a także specjalistyczne psy maintrainingowe wytresowane do wyszukiwania zapachów z Komendy Głównej Policji - informują funkcjonariusze z KMP Łomża.

Obecnie poszukiwania prowadzone są w okolicach rzeki Narew w obrębie miejscowości Nowogród. W poszukiwaniach biorą udział ratownicy i płetwonurkowie.

Wspólnie z policjantami poszukiwania prowadzą: funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, druhowie z okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych i Grupa Ratownicza Nadzieja, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poza funkcjonariuszami i żołnierzami zaginionego szukają również osoby prywatne, którym los nastolatka nie jest obojętny.

Sprawdź: RYSOPIS ZAGINIONEGO.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1305 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39