Odzież z przemytu trafiła do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

2015.02.12 00:00
Izba Celna w Białymstoku nieodpłatnie przekazała suwalskiemu oddziałowi Towarzystwa Przyjaciół Dzieci blisko 1300 sztuk odzieży.
Odzież z przemytu trafiła do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
Fot: Podlaska Służba Celna

Celnicy przekazali m.in.: spodnie, bieliznę, bluzy i koszule. To już drugie nieodpłatne przekazanie towarów instytucji charytatywnej przez podlaskich celników w tym roku. Przekazana odzież została wcześniej zatrzymana przez funkcjonariuszy służby celnej podczas prób przemytu na przejściach granicznych.

- Właściciele praw do chronionych znaków, którymi oznaczona była część z zatrzymanych towarów wyrazili zgodę na ich przekazanie instytucji charytatywnej jaką jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. - mówi st. rachm. Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Podlaskiej Służby Celnej.

Celnicy stale wspierają instytucje charytatywne. Tylko w 2014 roku Izba Celna w Białymstoku nieodpłatnie przekazała na rzecz tego typu organizacji ponad 50 tys. szt. odzieży oraz m.in. obuwie, galanterię, zabawki i przybory szkolne. Na początku lutego do Stowarzyszenia Pomocy Rubież w Białymstoku trafiło natomiast ponad 620 szt. zarekwirowanej wcześniej odzieży.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

667 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39