Oferty pracy zagranicznej. Możemy zarobić nawet 4 000 euro miesięcznie

2014.07.09 00:00
Hiszpania, Estonia, Austria... Są to państwa, do których chętnie wyjeżdżamy na wakacyjne urlopy. Ale także kraje, które w tym momencie rekrutują pracowników z Polski. Poniżej prezentujemy informator z ofertami pracy zagranicznej.
Oferty pracy zagranicznej. Możemy zarobić nawet 4 000 euro miesięcznie
Fot: freedigitalphotos.net
W Hiszpanii pracę znajdzie 25 animatorów kultury

Na stronie Powiatowego Urzędu Pracy znajdziemy kilkadziesiąt ofert pracy zagranicznej. Najwięcej ogłoszeń dotyczy zatrudnienia w Niemczech, Holandii czy Belgii, ale znajdzie się także coś dla osób marzących o pracy w tak atrakcyjnych turystycznie miejscach, jak: Hiszpania, Włochy czy... Estonia. Poszukiwani są przeróżni pracownicy, zarówno do prac fizycznych, np. budowlańcy, ogrodnicy czy osoby do produkcji, jak i kierownicy, lekarze czy projektanci. Jak również powszechnie wiadomo, zagraniczni pracodawcy oferują zarobki, na jakie ciężko liczyć w Polsce. Spośród ofert zamieszczonych na stronie urzędu, jedno z większych proponowanych wynagrodzeń to 4 tys. euro miesięcznie (ok. 16 tys. zł).

Lekarze do Estonii na teraz! Od 1,5 tys. euro miesięcznie

Wspaniałe klify, ogromne kompleksy torfowisk wysokich, plaże z tkwiącymi w morzu wielkimi głazami... - m.in. z tym kojarzą Estonię turyści. Na jednej z należących do tego kraju wysp - Saremie poszukiwani są wykwalifikowani lekarze. W estońskim szpitalu zatrudnienie znajdą: lekarz psychiatra, lekarz ortopeda, lekarz medycyny ratunkowej, lekarz chorób wewnętrznych, lekarz gastroenterolog, lekarz otolaryngolog, ginekolog oraz chirurg. Proponowane miesięczne wynagrodzenie zaczyna się od 1,5 tys. euro. Główne wymagania, prócz wykształcenia kierunkowego, to znajomość języków: rosyjskiego i estońskiego, a także co najmniej 2-letnie doświadczenie. Aplikacje przyjmowane są do 31 sierpnia.

Można i się bawić, i pracować jednocześnie. Animatorzy poszukiwani w Hiszpanii

Słońce, upały, siesta - jednym słowem "Hiszpania". Osoby, które chciałyby pobyć w tym kraju dłużej niż czas trwania urlopu, mogą próbować sił w rekrutacji na animatorów kultury. Praca będzie polegała na prowadzeniu imprez rozrywkowych dla gości hotelowych (dzieci i młodzieży, dorosłych i osób starszych). Miejsce pracy także brzmi zachęcająco - są to hotele i kempingi - nawet na Wyspach Kanaryjskich. Aby ubiegać się o tę posadę, należy znać 3 języki: angielski, niemiecki lub francuski, mile widziane jest także wykształcenie pedagogiczne lub sportowe. Jeżeli chodzi o zarobki, pracodawca oferuje miesięcznie od 750 do 1200 euro.

Kierunek Austria dla pracowników budowlanych

Dla pracowników budowlanych na stronie urzędu znajdziemy aż 20 ofert pracy w Austrii. Zatrudnienie znajdzie łącznie ok. 100 osób, m.in. murarze, tynkarze, szklarze, cieśle, monterzy, ślusarze, operatorzy żurawia, dekarze, kamieniarze czy spawacze. Jednak, aby pomyślnie przejść przez sito rekrutacyjne, nie wystarczy zapał do pracy oraz silne ręce. Pracodawca poszukuje osób z wykształceniem kierunkowym lub po kursach kwalifikacyjnych oraz dobrze znających język niemiecki. Proponowana stawka godzinowa zaczyna się od 10 euro, czyli miesięcznie można zarobić powyżej 2 tys. euro.

Belgia - nawet 4 tys. euro miesięcznie

Wśród ofert pracy w Belgii, znajdziemy także kilka dla specjalistów, m.in. menadżera ds. BHP, inżyniera w zakresie IT czy inżyniera inżynierii przemysłowej. Przykładowo, proponowane wynagrodzenie ostatniego to aż 4 tys. euro miesięcznie. Kandydat na to stanowisko, prócz kierunkowego wykształcenia, powinien znać angielski, francuski lub niderlandzki oraz paroletnie doświadczenie.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

901 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39