Ogólnopolska nagroda dla białostockich absolwentów

2015.12.16 00:00
Trzech absolwentów otrzymało prestiżowy tytuł "Technik Absolwent 2015".
Ogólnopolska nagroda dla białostockich absolwentów
Fot: bialystok.pl

Nagrodę przyznano absolwentom: Piotrowi Tomaszukowi, Krzysztofowi Chomikowi i Krzysztofowi Tarasewiczowi z Zespołu Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego. Doceniono ich w kategoriach: technik mechatronik i technik pojazdów samochodowych.

Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. W jury zasiedli doświadczeni inżynierzy i pracownicy naukowi, którzy wyłonili najlepszych absolwentów w skali kraju.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się przed kilkoma dniami w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Honorowy Patronat nad IX edycją Konkursu "Technik Absolwent 2015" objęła Minister Edukacji Narodowej.

Konkurs ma na celu promowanie najlepszych uczniów oraz szkół zawodowych. Uczestnicy są oceniani nie za jeden projekt, ale za całą swoją pracę na przestrzeni lat edukacji. Głównym kryterium są oceny ze świadectwa ukończenia szkoły, wyniki z matury oraz egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Komisja bierze też pod uwagę sukcesy młodych ludzi w konkursach, olimpiadach i turniejach ogólnopolskich.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1005 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39