Ogólnopolska zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin

2015.09.04 00:00
Polski Czerwony Krzyż w dniach 4-6 września organizuje zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci, których rodziców nie stać, by kupić wyprawkę.
Ogólnopolska zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin
Fot: pixabay.com

Potrzebne jest wszystko: długopisy, kredki świecowe, pastele, kredki ołówkowe, farby plakatowe, akwarele, ołówki, piórniki, gumki do ścierania, bloki techniczne, rysunkowe, bloki kolorowe, zeszyty, flamastry, kleje, pędzelki, plastelinę, linijki, ekierki, cyrkle, kątomierze, nożyczki, plecaki, worki na obuwie, kubki, książki itp.

Chętni mogą przynosić artykuły szkolne do wszystkich sklepów Stokrotka, gdzie będą znajdowały się specjalne stanowiska.

Przyniesione rzeczy trafią do dzieci z ubogich rodzin, które są podopiecznymi Polskiego Czerwonego Krzyża. Wiele osób nie spełnia warunków, które umożliwiałyby uzyskanie pomocy z opieki społecznej, mimo że ich status materialny jest bardzo niski. Wówczas pomoc takich organizacji jest dla nich jedynym ratunkiem, by dziecko mogło iść do szkoły z najpotrzebniejszymi rzeczami.

- W ostatnich latach rośnie liczba rodzin, które zgłaszają się do nas po pomoc w skompletowaniu wyprawki szkolnej. Dzieci przychodząc do szkoły często nie mają potrzebnych przyborów szkolnych i ubrań, co negatywnie wpływa na ich funkcjonowanie w grupie i naukę. Najgorzej sytuacja ta przedstawia się w rodzinach dysfunkcyjnych, które nie zawsze spełniają warunki umożliwiające im uzyskanie pomocy finansowej z opieki społecznej – wyjaśnia Maciej Budka, Dyrektor Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

W ubiegłym roku dzięki takiej akcji udało się zebrać 971 wyprawek szkolnych.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1473 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39