Ogromne emocje w starciu BAS-u. To była walka cios za cios

2023.03.26 11:00
I-ligowy BAS Białystok przerwał w sobotę (25.03) serię 4 wyjazdowych porażek z rzędu. W Głogowie, po niezwykle zaciętym pojedynku, podlaski beniaminek pokonał Chrobrego 3:2.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

BAS Białystok w ostatnim czasie nie radził sobie na wyjazdach. Podopieczni Krzysztofa Andrzejewskiego 4 razy z rzędu wracali z delegacyjnych spotkań na tarczy, ale w 27. kolejce, w Głogowie, zła passa nareszcie dobiegła końca.

Pierwsza partia spotkania była bardzo wyrównana. Minimalna przewaga przechodziła z rąk do rąk, gospodarze znaleźli się na prowadzeniu 21:19, lecz przy zagrywkach Jędrzeja Gossa i Karola Rawiaka BAS złapał serię, która pozwoliła białostoczanom zwyciężyć 25:22. Później goście z północno-wschodniej Polski poszli za ciosem i wygrali seta do 21, ale to nie podłamało gospodarzy. Chrobry w następnych odsłonach rywalizacji triumfował 25:23 i 26:24, w efekcie czego doszło do tie-breaka. W nim początkowo lepiej wyglądali gracze z Głogowa, jednak po zmianie stron na siatce zaczęli przeważać białostoczanie i to oni po zwycięstwie w piątym secie 15:12 wygrali cały mecz 3:2. Tytuł MVP otrzymał atakujący BAS-u - Jędrzej Goss.

W sobotę na plac zmagań wyszły również zawodniczki Białostockiej Akademii Siatkówki, lecz żeński zespół BAS-u nie zdołał dopisać do swego konta punktów. Ekipa ze stolicy Podlasia przegrała wyjazdowe starcie z LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki 1:3, co oznacza, że w tej chwili w dorobku podopiecznych Sebastiana Grzegorka jest 15 zwycięstw i 8 porażek.

14. KS Sorella Częstochowianka Częstochowa 24 9 12:65 1207:1771

Chrobry Głogów - BAS Białystok 2:3 (22:25, 21:25, 25:23, 26:24 12:15)
Chrobry Głogów: Węgrzyn (9 pkt), Polański (10 pkt), Antosik (3 pkt), Lisicki (7 pkt), Biegun (13 pkt), Rykała (22 pkt), Januszewski (libero) oraz Kałkowski (libero), Napiórkowski (1 pkt), Ociepski (8 pkt), Janiszewski (1 pkt), Słotarski i Tubiak
BAS Białystok: Rawiak (20 pkt), Turski (14 pkt), Goss (28 pkt), Witkoś (2 pkt), Kacperkiewicz (10 pkt), Szmat (9 pkt), Ostaszewski (libero) oraz Janikowski (1 pkt)

LOS Nowy Dwór Mazowiecki - BAS Białystok 3:1 (25:22, 25:21, 18:25, 25:15)