Ogromne kolejki w urzędzie miejskim. Białostoczanie chcą kupować ekorowery

2023.11.21 15:57
Kilkaset osób wybrało się do białostockiego urzędu miejskiego w pierwszym dniu składania wniosków o dofinansowanie do ekoroweru. Osoby zainteresowane mogą złożyć dokumenty jeszcze tylko w środę (22 listopada).
Ogromne kolejki w urzędzie miejskim. Białostoczanie chcą kupować ekorowery
Fot: UM Białystok

We wtorek (21 listopada) ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu rowerów elektrycznych. 750 tys. zł na ten cel przyznał miastu Urząd Wojewódzki.

SPRAWDŹ: Miasto rozdaje pieniądze na rowery elektryczne. Nabór wniosków rusza na dniach

- Około 600 osób złożyło dziś (21 listopada) wniosek o dofinansowanie zakupu roweru elektrycznego. Dziękujemy mieszkańcom za cierpliwość i wyrozumiałość - podsumował pierwszy dzień zbierania zgłoszeń zespół prasowy urzędu miejskiego.

Przypominamy, że nabór wniosków przewidziano jeszcze tylko na środę (22 listopada). Następne kroki to podpisanie umowy na dotację (1-8 grudnia), zakup roweru (1-15 grudnia), złożenie dokumentów rozliczeniowych (1-15 grudnia). Refundację poniesionych kosztów będzie można uzyskać 29 grudnia.

Wygląda więc na to, że już niedługo zobaczymy na ulicach naszych miast sporo ekorowerów. Miasto informuje jednak, że realizacja projektu nie jest stuprocentowo pewna, a uwarunkowana uprawomocnieniem się wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 10 października 2023 r. Pezedstawiciele władz zastrzegają możliwość odstąpienia od rozstrzygnięcia naboru w razie braku prawomocności wyroku na dzień 30 listopada 2023 r.

WIĘCEJ INFORMACJI: Dofinansowanie do zakupu rowerów dla białostoczan? Radni są za, ale zdecyduje sąd

Monika Zysk
24@bialystokonline.pl

1170 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39