Ogromny pech nowego zawodnika Jagiellonii. W tym roku może już nie zagrać

2022.09.28 19:17
Tomasz Kupisz po powrocie do Jagiellonii rozegrał jak na razie w żółto-czerwonych barwach tylko pół spotkania. Zbyt szybko 32-latek tego wyniku nie poprawi, ponieważ wspomniany piłkarz doznał urazu.
Ogromny pech nowego zawodnika Jagiellonii. W tym roku może już nie zagrać
Fot: Jagiellonia Białystok

Sprowadzenie Tomasza Kupisza miało w Jagiellonii rozwiązać problem z wahadłami i bokami pomocy. Wiele osób z niecierpliwością czekało na moment, gdy doświadczony zawodnik przejmie po Prikrylu zadania defensywne, a Czech powędruje bliżej bramki przeciwnika, czyli w rejony, w których czuje się najlepiej. Niestety nic takiego w najbliższym czasie nie będzie miało miejsca, gdyż - jak informuje Jakub Seweryn - Kupisz na jednym z treningów, po starciu z kolegą, doznał kontuzji kolana.

Przerwa w grze ma wynieść mniej więcej miesiąc, a to oznacza, że istnieje spore prawdopodobieństwo, iż mający na koncie ponad 200 gier we włoskiej Serie B zawodnik w tym roku na boisku już nie pojawi. Należy bowiem pamiętać, że runda jesienna PKO Ekstraklasy, ze względu na mistrzostwa świata w Katarze, kończy się bardzo wcześnie, bo 14 listopada.

Wprawdzie powrót Kupisza do treningów przewidywany jest na przełom października i listopada, a do ostatniego tegorocznego starcia z Lechem Poznań pozostało jeszcze 6 tygodni, ale trzeba mieć na uwadze, że po dosyć długiej pauzie 4-krotny reprezentant Polski będzie potrzebował jeszcze nieco czasu na dojście do odpowiedniej formy.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

641 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39