Ojczyzna, młodość i koniec końców, czyli weekend w Teatrze Szkolnym

2021.12.13 13:21
Zapowiada się intensywny teatralny weekend. W Teatrze Szkolnym od piątku (17.12) do niedzieli (19.12) będzie można obejrzeć aż trzy różne przedstawienia.
Ojczyzna, młodość i koniec końców, czyli weekend w Teatrze Szkolnym
Fot: Materiały prasowe

Ojczyzna moja

"Ojczyzna moja" jest teatralnym spotkaniem różnych postaw, idei, sytuacji międzyludzkich. Nieoczywistych, czasem niedopowiedzianych. Abstrakcyjnych i absolutnie realistycznych. Jest spotkaniem z ojczyzną.

Czy jesteśmy w stanie zrozumieć jej złożoność? Czy jesteśmy w stanie pojąć jej różnorodność? Cały kontekst poddany jest refleksji widzów, poprzez wykonywane przez studentów kultowe piosenki lat osiemdziesiątych.

Ten muzyczny spektakl zostanie pokazany w piątek (17.12), o godz. 19:00, w sobotę (18.12), o godz. 18:00 oraz w niedzielę (19.12), o godz. 18:00.

Natomiast w sobotę (18.12) oraz w niedzielę (19.12), o godz. 20:00 odbędą się pokazy spektakli studenckich zrealizowanych w nurcie teatru ożywionej formy: "Dwudziestolatki" oraz "Koniec końców".

Dwudziestolatki

Monodram powstał w ramach zajęć pn. "Teatr ożywionej formy", pod opieką artystyczną
i pedagogiczną Agnieszki Makowskiej.

Spektakl "Dwudziestolatki" to autorefleksja na temat młodości. Tekst narodził się z obserwacji rzeczywistości, rozmów z bliskimi oraz z inspiracji fragmentami książki Piotra C "Brud".

Bohaterka spektaklu szuka odpowiedzi na pytania: czym jest czas? czym jest ciało i jakim ulega przemianom? Gdzie zaczyna się i kończy młodość? Poprzez grę światła z wodą aktorka ukazuje czystość i niewinność pierwszych młodzieńczych wspomnień. Przygląda się miłości współczesnych dwudziestolatków, ale też ich lękom, obawom przed przemijaniem. Zastanawia się nad własnym miejscem w świecie i w relacjach z innymi.

Twórczynią monodramu jest Karina Maria Giemza.

Koniec końców

Spektakl to także efekt zajęć "Teatr ożywionej formy".

Co prowadzi nas ku końcowi? Jak wygląda koniec? Autorki projektu "Koniec końców" próbują odpowiedzieć na to pytanie, biorąc na warsztat rozważania zawarte w dramacie poetyckim Anny Świrszczyńskiej "Rozmowa z Własną Nogą".

W przedstawieniu występują: Agnieszka Sawicka, Sylwia Wiensko.

REPERTUAR ORAZ WAŻNE INFORMACJE

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1193 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39