Okradał skarbonkę w kościele. Wierni z proboszczem zamknęli go w świątyni

2013.10.23 00:00
Białostoccy policjanci zatrzymali 21-latka, którego zaskoczyli w trakcie okradania kościelnej skarbonki. Mężczyzna został zamknięty w świątyni.
Okradał skarbonkę w kościele. Wierni z proboszczem zamknęli go w świątyni
Fot: sxc.hu

Do zdarzenia doszło w niedzielę (20.10) po południu. Białostoccy policjanci otrzymali sygnał, że w jednym z miejscowych kościołów wierni wraz z proboszczem zauważyli młodego mężczyznę "majstrującego" przy skarbonce na datki. Dodatkowo już od pewnego czasu podejrzewano, że właśnie tam ktoś systematycznie kradnie banknoty ze skarbonki. Przyłapany na gorącym uczynku sprawca znalazł się w pułapce, gdy wierni razem z proboszczem, zatrzaskując drzwi, zamknęli go w środku. Powiadomieni o tym policjanci zatrzymali go w świątyni.

Okazało się, że jest to notowany już w przeszłości za kradzieże 21-letni białostoczanin. Mundurowi odnaleźli przy nim wykonany z drutu specjalny przyrząd, służący do wyciągania pieniędzy i banknotów. Mężczyzna przyznał się wyjaśniającym okoliczności zdarzenia funkcjonariuszom, że z tej skarbonki od września podbierał gotówkę wielokrotnie. Straty zostały oszacowane na kwotę 300 zł. Policjanci ustalili również, że sprawca działał nie tylko w tej świątyni. Skusiła go również zawartość skarbonek i kościelne wota w Supraślu. We wtorek (22.10) policjanci doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej w Białymstoku, która zadecydowała o zastosowaniu w stosunku do niego dozoru policji. Za swoje czyny mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu za to kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1762 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39