Okradł współlokatorkę. Płacił też jej kartą za zakupy

2021.03.12 08:25
Białostoccy policjanci zatrzymali 34-latka podejrzanego o liczne kradzieże z włamaniem. Mężczyzna, z zamkniętego pokoju współlokatorki, zabrał m.in. sprzęt elektroniczny, kartę bankomatową, a nawet konserwy mięsne.
Okradł współlokatorkę. Płacił też jej kartą za zakupy
Fot: KMP Białystok

Do Komisariatu Policji II w Białymstoku zgłosiła się kobieta, która poinformowała policjantów o kradzieży pieniędzy z konta jej córki. Pokrzywdzona 25-latka, która przebywała za granicą, zauważyła, że ktoś dziewięciokrotnie płacił jej kartą za zakupy. Wykonał transakcje na kwotę ponad 300 zł. Zgłaszająca dodała, że karta została w mieszkaniu, które wynajmowała z mężczyzną. Dzięki tej informacji śledczy z białostockiej dwójki błyskawicznie ustalili podejrzanego o te przestępstwa.

Okazał się nim 34-letni współlokator pokrzywdzonej. W międzyczasie wyszło na jaw, że z zabezpieczonego pokoju kobiety oprócz karty bankomatowej zniknęły między innymi laptop, głośniki, a nawet konserwy mięsne.

25-latka oszacowała straty na blisko 7 tys. zł.

Do zatrzymania podejrzanego doszło w tym tygodniu. Kryminalni zapukali do jednego z domów na osiedlu Dojlidy, gdzie mieszkała jego rodzina. Mundurowym drzwi otworzył zaskoczony 34-latek. W trakcie przeszukania, kryminalni znaleźli większość skradzionych przedmiotów, między innymi sprzęt elektroniczny oraz kartę bankomatową. Wróciły już one do właścicielki.

Mężczyzna usłyszał łącznie 10 zarzutów, jeden kradzieży z włamaniem do pokoju oraz 9 zarzutów kradzieży z włamaniem na konto bankowe.

Decyzją sądu 34-latek trafił na 3 miesiące do aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Paulina Górska
paulina.gorska@bialystokonline.pl

1364 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39