Onkologia i hematologia UDSK w nowej odsłonie [WIDEO]

2023.09.20 15:21
Wyposażenie ośmiu izolatek to kolejny duży projekt, który dzięki pomocy darczyńców, w klinice Pediatrii Onkologii i Hematologii UDSK, zrealizowała fundacja "Pomóż im". Koszt inwestycji wyniósł prawie 140 tys. zł.
Onkologia i hematologia UDSK w nowej odsłonie [WIDEO]
Fot: Kamil Pietraszko
Oddział onkologii i hematologii UDSK po remoncie

Nowości na oddziale to m.in. specjalnie przygotowane panele nadłóżkowe dla dzieci z bajkowymi wzorami czy fotele dla rodziców z funkcją spania. Odświeżone zostały też łazienki.

Oprócz tego w klinice zmieniło się wnętrze pokoju psychologa i lekarza dyżurnego. Szczególnie ważny jest też pokój socjalny, gdzie rodzice mogą przygotowywać i spożywać posiłki.

Dyrektor szpitala UDSK, prof. Anna Wasilewska podkreśla, że dzięki remontowi placówki, warunki są wreszcie na odpowiednio wysokim poziomie i to wręcz europejskim. Izolatki nie tylko są klimatyzowane, ale posiadają wyposażenie, które nieco neutralizuje występowanie wirusów i bakterii. Dodała jednak, że koszty takich działań stale wzrastają, stąd na dodatkowe wyposażenie wszystkich sal trzeba będzie jeszcze poczekać. Szpital liczy więc na wsparcie darczyńców i wolontariuszy. Ci mogą udzielać się np. za pośrednictwem Fundacji "Pomóż im".

Rodzice są zadowoleni

Pani Urszula Burakowska wraz ze swoją córką Basią, trafiła do szpitala w grudniu ur. Mama dziecka chorego na białaczkę nie ukrywa, że bardzo ją cieszy rosnący standard białostockiego szpitala dziecięcego. Pomimo ciężkiej sytuacji, kobiecie nie brakuje pogody ducha.

- Rodzic dziecka cierpiącego na przewlekłe choroby jest tu na co dzień. Można powiedzieć, że wszyscy żyjemy razem i świetnie, że mamy tutaj tak dobre warunki. Możemy się wyspać, mamy także inne potrzebne zaplecze. Warunki są rewelacyjne, poza tym personel jest super i choć dziwnie to zabrzmi - jest nam dobrze mieszkać w szpitalu - powiedziała mama dzielnej pacjentki.

Izolatki są używane już od dwóch miesięcy. Wcześniej zadbano także o pralnię i suszarnię dla rodziców. W planach jest także ozdobienie korytarza, który choć schludny, to wygląda jak ze szpitala dla dorosłych pacjentów. Przyjęło się, że w placówkach przeznaczonych dla dzieci można zauważyć na ścianach wiele kolorów oraz bajkowych postaci.

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

1946 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39