Opiekował się córką mając ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie. Opierał się o wózek

2024.04.18 07:37
W środę (17 kwietnia) podlascy policjanci poinformowali o dwóch interwencjach w sprawie rodziców sprawujących opiekę nad swoimi dziećmi będąc pod wpływem alkoholu. Jak zakończyły się te historie?
Opiekował się córką mając ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie. Opierał się o wózek
Fot: Podlaska Policja

Suwalscy policjanci odebrali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który spacerował ulicą Chłodną z dziecięcym wózkiem. Na miejscu zjawili się funkcjonariusze ruchu drogowego.

Opiekował się córką mając ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie

Dostrzegli mężczyznę, który nie był w stanie utrzymać się na nogach o własnych siłach. Opierał się o wózek, w którym siedziała mała dziewczynka. Podczas interwencji wykonano badanie alkomatem, które wykazało, że 35-latek miał ponad 2,4 promila alkoholu w swoim organizmie. Będąc w takim stanie wybrał się na spacer ze swoją dwuletnią córeczką, nad którą pełnił opiekę.

35-letni ojciec został zatrzymany, a dziewczynka trafiła pod opiekę swojej mamy. O zdarzeniu powiadomiono sąd rodzinny. Zgodnie z kodeksem karnym, za narażenie na niebezpieczeństwo mężczyźnie grozi teraz kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwy odebrał dziecko z przedszkola

Do bielskiej komendy policji wpłynęło zgłoszenie o rodzicu, który przyjechał po swoje dziecko do przedszkola i może być pod wpływem alkoholu. Ustalono miejsce zamieszkania mężczyzny. Już chwilę później mundurowi dostrzegli na parkingu osiedlowym jego auto.

40-letni bielszczanin został poddany badaniu alkomatem, które potwierdziło, że miał on w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Mężczyzna powiedział stróżom prawa, że odebrał z przedszkola swojego pięcioletniego syna, a następnie zawiózł go do domu i przekazał pod opiekę żony. Później poszedł do sklepu i kupił 0,2 litra wódki. Twierdził, że alkohol wypił zaledwie chwilę przed przyjazdem policjantów.

Mundurowi sprawdzili, czy pięciolatek rzeczywiście jest bezpieczny i znajduje się pod opieką swojej matki. 40-letniemu mężczyźnie, w związku z podejrzeniem kierowania pojazdu będąc pod wpływem alkoholu zatrzymano jego prawo jazdy. Śledczy ustalają stężenie alkoholu w organizmie zatrzymanego podczas prowadzenia auta, którym przewoził swoje dziecko.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl
1036 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39