Organek w Zmianie Klimatu - zagra 2 koncerty [WIDEO]

2018.10.10 11:11
Formacja Organek zagra w Zmianie Klimatu. Okazja jest nieprzypadkowa - klub obchodzi 5. urodziny.
Organek w Zmianie Klimatu - zagra 2 koncerty [WIDEO]
Fot: Maciej Safaryn
Tomasz Organek

- Nasz projekt pod tytułem "Zmiana Klimatu" kończy w tym roku 5 lat! Nie spoczywamy jednak na laurach, tylko zakasamy rękawy, aby podziękować Wam za tę piękną "pięciolatkę" w naszym stylu. Spodziewajcie się zatem szeregu jeszcze lepszych koncertów, spotkań, imprez i innych (raz mniej, choć przeważnie bardziej) szalonych wydarzeń! A wszystko pod białostockim adresem Warszawska 6! - piszą Damian Kudzinowski i Jacek Łasiewicki ze Zmiany Klimatu.

Przygotowali świętowanie w koncertowym stylu. W piątek (12.10) zagra formacja Organek. Ze względu na zainteresowanie będzie też dodatkowy koncert - w czwartek (11.10).

Organek to formacja powstała w roku 2013 z inicjatywy jej lidera Tomasza Organka, początkowo jako power trio. Rok później do Adama Staszewskiego (bas) oraz Roberta Markiewicza (perkusja) dołączył klawiszowiec Tomasz Lewandowski. Jeszcze tego samego roku grupa wydała swój debiutancki album pt. "Głupi", który przebojem wtargnął na rynek muzyczny w Polsce zapewniając zespołowi czołówki list przebojów rozgłośni radiowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. Mateusz Trójki 2014, Szczota Offensywy 2014, Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego 2014, nominacja do nagrody Fryderyk 2015). W latach 2014-2016 kwartet dał ponad dwieście koncertów w Polsce i zagranicą, czym zbudował sobie świadomą i wymagającą publiczność.W październiku 2016 r. ukazał się drugi albumu pt. "Czarna Madonna". Nowy krążek to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu pt. "Głupi", a z drugiej niezaprzeczalny krok naprzód. Organek po raz kolejny cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX w ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz współcześniejszym odniesieniom do tak odległych od siebie stylistyk jak punk czy country.Otwarcie klubu zaplanowano o godz. 18.00, początek koncertów o godz. 19.00.

U nas możecie wygrać bilety na oba koncerty. Szczegóły: Ørganek - koncert czwartkowy, Ørganek - koncert piątkowy

Zobacz też: Ørganek #5lat ZmianyKlimatu, Ørganek - dodatkowy koncert

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

834 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39