Original Source Up To Date - nowa nazwa i pierwsi artyści festiwalu [wideo]

2012.05.22 00:00
Trzecia edycja festiwalu najświeższej muzyki elektronicznej i hip hopowej w Białymstoku odbędzie się pod nową nazwą i z nowym logiem. Słowo "Bialystok" zastąpi nazwa sponsora - "Original Source". Niezmienna pozostaje niespożyta energia organizatorów, ich twórcze zaangażowanie i wybór nieszablonowych artystów. Wśród nich m.in Kettel, Scotch Egg, Dopplereffekt, Fisz i Emade, a także Ten Typ Mess.
Original Source Up To Date - nowa nazwa i pierwsi artyści festiwalu [wideo]
Fot: materiały organizatora
DJ Scotch Egg - Japończyk tworzący w Berlinie, zazwyczaj występuje w przebraniu kury

Dzięki nowemu sponsorowi, ekipa organizacyjna zapowiada, że finał tegorocznej edycji festiwalu będzie niezwykle ciekawy.

- W tym miejscu chcielibyśmy przeprosić fanów rutyny, gdyż ona nie dostanie od nas zaproszenia. Nigdy. Jeżeli myślicie, że Original Source Up To Date to po prostu festiwal, jesteście w dużym błędzie. Robimy wszystko, żeby każdy uczestnik wiedział, że to jego festiwal - podkreślają organizatorzy.

Original Source Up To Date to elektronika i hip hop na najwyższym poziomie. Muzycznym spotkaniom bez granic towarzyszy dialog muzycznych kultur bez uprzedzeń. Festiwal po raz trzeci odbędzie się w dniach 21-22 września w Białymstoku. W kompleksie surowych magazynów wojskowych przy ulicy Węglowej zagoszczą nowe, niepospolite nurty muzyczne w stosownym towarzystwie klasycznych brzmień. Pojawią się artyści reprezentujący najświeższe dźwięki oraz ci, bez których nie byłoby mowy o kształcie dzisiejszej muzyki.

Na scenie techno, electro będzie można usłyszeć niemiecki Dopplereffekt - jeden z najbardziej intrygujących projektów na scenie muzyki elektronicznej. Mastermindem projektu jest Gerald Donald aka Heinrich Mueller, czyli enigmatyczna postać, która stała również za takimi projektami jak Drexciya, Arpanet, Japanese Telecom czy der Zyklus. Wystąpią także: Luke Slater, który od około 20 lat jest jedną z kluczowych postaci światowego techno, Vakula - ukraiński DJ, który pokaże czym jest prawdziwy Konotop House, Hadamard z pierwszym live setem w Polsce oraz Shifted aka Pacific Blue aka Relay - prawdopodobnie najszybciej wspinająca się na szczytosoba w świecie techno. Co więcej, klimaty nasączone IDM-em, electro, acidem, organicznymi dźwiękami i fortepianowymi pasażami zaserwuje Kettel.

Równie ciekawie prezentują się wykonawcy sceny hip hopowej i muzycznie eklektycznej. Seta inspirowanego muzyką lat 80-tych, electro-funkiem, nowoczesnym soulem i boogie zaserwuje Onra z Paryża ,a nieprzewidywalne show beatboxu i skreczy pokaże DEX:SFX, czyli Faith SFX & DJ Angelo z Londynu. Zagrają również bracia Waglewscy, czyli Fisz i Emade jako Tworzywo Sztuczne. Nie zabraknie szalonych eksperymentatorów: Dj Scotch Egg'a , który produkuje game boy'ową muzykę w klimatach chiptune, gabba i Pixelorda z Moskwy, który tworzy beaty mieszające hip hop, dubstep i funk, a dodatkowo dokłada do perkusji dźwięki z Nintendo. Polską scenę muzyczną będzie m.in reprezentował Ten Typ Mes.

Kolejna część artystów zostanie ogłoszona w drugiej połowie czerwca. By jeszcze bardziej podgrzać atmosferę, ruszyła sprzedaż limitowanej (500 sztuk) puli karnetów w promocyjnej cenie 39zł. Original Source Up To Date odbywa się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Miejskiego w Białymstoku i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Więcej informacji na oficjalnej stronie: http://www.up2d8.pl/

Zobacz także wideo z Up2D8 2011:


MAG

839 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39