Orlen dostawcą Paliwka przy Składowej

2011.03.09 00:00
Orlen będzie przez najbliższy rok dostawcą paliwa dla Komunalnego Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej. Spółce udało się wynegocjować dobre ceny, a szczególnie na ekologiczny olej napędowy, tzw. bioester. Już wkrótce ok. 70 autobusów KPKM będzie jeździło na tym paliwie.
Orlen dostawcą Paliwka przy Składowej
Fot: sxc.hu

- Obeszło się bez problemów, zainteresowanie przetargiem było duże, różnice w cenie minimalne, ale zwyciężyła najtańsza oferta - mówi Dariusz Ciszewski, prezes KPKM. - Orlen zaproponował też najlepszą cenę za biodiesel, co miało dla nas szczególne znaczenie.

Biodiesel jest o ok. 30 groszy tańszy na litrze, dlatego wiele autobusów KPKM od wiosny do jesieni jeździ na tym paliwie, przynosząc spółce spore oszczędności (ok. 150 tys. rocznie). Ekologiczny napęd jest też przyjazny dla środowiska.

Wartość przetargu na roczny zapas paliwa (bioester, olej napędowy, PB 95 i 98) to ponad 30 mln zł. Zarząd spółki jest zadowolony z jego wyników, bo udało mu się uzyskać ceny tylko nieznacznie wyższe niż w ubiegłym roku.

- Biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku paliw, to korzystna umowa - dodaje prezes Ciszewski.

Zapas paliwa spółka będzie wykorzystywała do połowy marca 2012 r., zarówno w autobusach komunikacji miejskiej, jak i - do sprzedaży - we własnej stacji paliw przy Składowej.

andy

1492 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39