Ostatnie dni na złożenie wniosku, jeśli chcemy dostać 300 zł na wyprawkę szkolną

2021.11.18 14:34
Do końca listopada można składać wnioski o wyprawkę szkolną. Dokumenty składane po tym terminie nie będą rozpatrywane.
Ostatnie dni na złożenie wniosku, jeśli chcemy dostać 300 zł na wyprawkę szkolną
Fot: pixabay.com

Jeszcze przez kilka dni można składać wnioski w ramach programu "Dobry start". Po 30 listopada nie będą już uwzględniane. Obsługą świadczenia zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W tym roku składanie dokumentów oraz wypłata świadczenia odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną – przez PUE ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

- Jak wynika z najnowszych danych ZUS w całym kraju wypłacono już blisko 1,3 mld zł na 4,3 mln dzieci w ramach programu "Dobry Start". W województwie podlaskim Zakład przekazał już 37 mln zł na niemal 124 tys. dzieci. O świadczenie 300 plus rodzice i opiekunowie w naszym regionie złożyli do tej pory ponad 86 tys. wniosków – informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Składając wniosek online można na bieżąco śledzić informacje na temat jego temat.

- Jest tam widoczny status obsługi wniosku, jak również szczegółowe informacje o świadczeniu. Na Platformie Usług Elektronicznych znajduje się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie. Może to być wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, czy decyzja odmawiająca przyznania świadczenia - wyjaśnia rzeczniczka.

Świadczenie z programu "Dobry Start" jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Wnioski o wyprawkę szkolną przyjmowane są od 1 lipca do 30 listopada. Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Jak wynika z zebranych danych, większość osób już złożyła wnioski i dostała pieniądze na wyprawkę szkolną.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1121 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39