Ostrzeżenie RSO. Uwaga na fałszywe sklepy internetowe

2017.12.11 17:08
W sieci coraz częściej pojawiają się fałszywe sklepy internetowe. Kuszą klientów atrakcyjnymi ofertami i tym sposobem wyłudzają pieniądze.
Ostrzeżenie RSO. Uwaga na fałszywe sklepy internetowe
Fot: pixabay.com

Na stronie internetowej Regionalnego Systemu Ostrzegania pojawił się ważny komunikat. Wynika z niego, że w 2017 r. zespół NC Cyber (z Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa) zaobserwował rosnącą liczbę fałszywych sklepów internetowych. Teraz eksperci spodziewają się, że w okresie przedświątecznym mogą powstawać kolejne strony, których jedynym celem jest wyłudzanie pieniędzy.

W związku z tym warto przed zakupem dokładnie sprawdzić wybrany sklep. Pierwszym krokiem powinno być zweryfikowanie czy cena za produkt nie jest podejrzanie niska w porównaniu z innymi ofertami. Następna ważna rzecz to upewnienie się czy sklep posiada pozytywne opinie na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy oraz ile ich jest. Warto też skontaktować się z nim oraz sprawdzić adres firmy np. poprzez wyszukiwarkę możemy wstępnie zobaczyć czy dany adres istnieje. Nasze podejrzenia powinien wzbudzić również brak możliwości zamówienia produktu za pobraniem lub niespotykanie wysoki koszt wysyłki. Pamiętajmy, że w razie jakichkolwiek wątpliwości lepiej zrezygnować z zakupu.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

853 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39