Ostrzeżenie Sanepidu. Dwa podlaskie kąpieliska nadal nie są bezpieczne

2017.08.08 17:31
W tym momencie do wody - w dwóch miejscach w woj. podlaskim - lepiej nie wchodzić. Nie wszędzie też kąpieliska są otwarte.
Ostrzeżenie Sanepidu. Dwa podlaskie kąpieliska nadal nie są bezpieczne
Fot: pixabay.com

Niedawno informowaliśmy o tym, że z trzech podlaskich kąpielisk lepiej nie korzystać. Zdaniem Sanepidu stwarzały one zagrożenie ze względu na pojawienie się sinic oraz nieprzydatność biologiczną wody. Zobacz: Trzy podlaskie kąpieliska z zakazem wchodzenia do wody.

Natomiast we wtorek (8.08) instytucja ta przekazała wiadomość, że sytuacja nieco zmieniła się. Bez problemu można się już kąpać nad rzeką Nurzec w Ciechanowcu (pow. wysokomazowiecki). Natomiast zagrożenia istnieją nadal na terenie zalewu w Dubiczach Cerkiewnych oraz nad rzeką Brok w Czyżewie w powiecie wysokomazowieckim. W pierwszym z wymienionych miejsc stwierdzono zakwit sinic, zaś w drugim woda pozostaje nieprzydatna biologicznie. Wspomniane lokalizacje, mimo wystąpienia nieprawidłowości, są otwarte.

Warto zaznaczyć również, że zamknięte jest kąpielisko nad zalewem w Korycinie. Nikogo nie znajdziemy także nad zalewem w Karpowiczach (pow. sokólski).

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1254 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39