Oszukał staruszki na 13 tys. zł. Jest jego portret pamięciowy

2012.01.16 00:00
Policjanci stworzyli portret pamięciowy sprawcy, który w miniony wtorek (10.01), podając się za wnuczka i znajomego, oszukał dwie mieszkanki powiatu białostockiego.
Oszukał staruszki na 13 tys. zł. Jest jego portret pamięciowy
Fot: KWP Białystok

W pierwszym przypadku do 90-letniej mieszkanki Białegostoku zadzwonił mężczyzna podając się za jej wnuczka. Twierdził, że miał wypadek, jest w szpitalu i pilnie potrzebuje pieniędzy, po które przyjdzie jego kolega. Kobieta wypłaciła z banku 5 tysięcy złotych i przekazała je wskazanej osobie.

Jeszcze tego samego dnia podobna sytuacja miała miejsce w Łapach. Tam sprawca podszył się pod znajomego, który rzekomo uczestniczył w zdarzeniu drogowym. Tym razem, po wizycie w banku, kobieta oddała 8 tysięcy złotych nieznajomemu mężczyźnie.

Oszusta szukają białostoccy policjanci. Funkcjonariusze opracowali także portret pamięciowy sprawcy. Proszą wszystkie osoby, które widziały podobnego mężczyznę lub mogą udzielić informacji w tych sprawach o kontakt z Komendą Miejską Policji w Białymstoku bądź z najbliższą jednostką - telefon 997 lub komórkowy 112.

E.S.

918 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39