Oszukujący "na wypadek" wciąż aktywni. Bądźmy czujni

2019.01.17 17:02
Oszuści wyłudzający pieniądze (szczególnie od osób starszych) wciąż aktywnie działają. Od początku stycznia podlascy policjanci odnotowali kilkanaście takich zgłoszeń. Funkcjonariusze apelują o zachowanie czujności.
Oszukujący "na wypadek" wciąż aktywni. Bądźmy czujni
Fot: pixabay.com

Jak alarmują policjanci z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, na terenie Podlasia ponownie uaktywnili się oszuści. Dziś (17.01) mundurowi również otrzymali zgłoszenie o próbie wyłudzenia oszczędności metodą "na wypadek". Na szczęście rezolutna starsza pani skontaktowała się z rodziną i nie dała się oszukać.

Zaś w ubiegłym tygodniu mieszkanka Łomży straciła 30 tys. zł. Kobieta dała się nabrać na historię o rzekomym wypadku.

Kolejna z mieszkanek Łomży straciła 5 tys. zł. Ta kobieta została z kolei oszukana metodą "na wnuczka".

Policja przypomina, że opowieści i preteksty, jakie tworzą i wykorzystują oszuści, bywają bardzo różne, jednak ich wspólnym elementem jest wytypowanie na przyszłe ofiary starszych i najczęściej mieszkających samotnie osób, zdobycie ich zaufania i przychylności. Bardzo często zaczyna się od zwykłego telefonu od rzekomego wnuczka, wnuczki, kuzyna czy syna z prośbą o pilne pożyczenie pieniędzy.

Policjanci apelują o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych. Nie przekazujmy pod żadnym pozorem pieniędzy osobom obcym. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszusta, należy natychmiast poinformować policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1468 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39