Oszuści podawali się za pracowników banku. Ich plan się powiódł

2023.02.01 18:07
Oszuści wciąż wpadają na nowe pomysły na to, jak mogą oszukać swoje ofiary i wyłudzić pieniądze. Niestety wiele osób daje się nabrać.
Oszuści podawali się za pracowników banku. Ich plan się powiódł
Fot: podlaska policja

28-letnia kobieta zgłosiła się do policjantów z Dąbrowy Białostockiej. Poinformowała ich, że padła ofiarą oszustów. Okazało się, że odebrała telefon od osoby, która podawała się za pracownika banku i powiadomiła ją, że na jej dane ktoś złożył wniosek o pożyczkę. Mieszkanka Sokółki powiedziała, że nic takiego nie miało miejsca. Fałszywa konsultantka powiedziała, że skoro tak, to jej oszczędności są zagrożone i musi przelać pieniądze na "bezpieczne konto". Następnie 28-latka została przełączona do mężczyzny, który podawał się za doradcę finansowego i podała mu 2 kody blik.

Kolejna rozmowa odbyła się już z rzekomym kierownikiem banku, który nakłonił ją pod pretekstem anulowania wcześniejszego wniosku kredytowego do wypełnienia kolejnego. Całe szczęście, że wniosek ten został odrzucony przez bank. Gdy tak się stało i kobieta poinformowała o tym oszustów – połączenie przerwano.

Kobieta postanowiła więc zadzwonić na infolinię swojego banku, na której usłyszała, że została oszukana. Straciła 1200 zł. Pieniądze wypłacono na drugim końcu Polski.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1119 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39