Oszuści wciąż grasują. W jedną noc 2 seniorki przekazały w reklamówkach 60 tys. zł

2022.06.06 13:22
Dwie seniorki z Białegostoku padły ofiarami oszustów. 83- i 90-latka przekazały w reklamówkach łącznie 60 tys. zł.
Oszuści wciąż grasują. W jedną noc 2 seniorki przekazały w reklamówkach 60 tys. zł
Fot: Pixabay

W piątek (3.06) tuż przed północą do dwóch seniorek z Białegostoku zadzwonili mężczyźni informując, że ich bliscy spowodowali śmiertelne wypadki.

- 90-latka usłyszała od rzekomego policjanta, że w wyniku tego zdarzenia zginęła kobieta. Następnie oszust zaczął wypytywać o oszczędności. Kazał je przygotować, aby jej syn nie poszedł do więzienia - relacjonują funkcjonariusze z KMP Białystok.

Niestety, nieświadoma seniorka spakowała do reklamówki 30 tys. zł potrzebnych do opłacenia kaucji. Pieniądze wyrzuciła przez okno, gdzie czekał już "adwokat".

Z kolei druga z seniorek usłyszała, że jej córka potrąciła ciężarną kobietę. Kiedy do rozmowy włączyła się oszustka podająca się za jej córkę, 83-latka uwierzyła w tę historię. Odpowiedziała na jej prośbę i przygotowała w reklamówce również 30 tys. zł. Swoje oszczędności przekazała mężczyźnie, który przyszedł do jej domu.

Policja apeluje o nieprzekazywanie nieznajomym pieniędzy:

- Jeśli w słuchawce usłyszysz, że twoi bliscy potrzebują pomocy finansowej lub twoje pieniądze zgromadzone na koncie są zagrożone, rozłącz się i zweryfikuj te informacje. Po takiej rozmowie natychmiast zadzwoń na numer alarmowy 112 i poinformuj o zagrożeniach. Ponadto policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwonią z takim żądaniem - informują mundurowi. - Apelujemy również do bliskich osób starszych: zadbajcie o bezpieczeństwo seniorów. Rozmawiajcie z nimi o metodach działania oszustów i uczulcie osoby starsze, aby kontaktowały się z wami i pytały o radę.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1204 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39