Otwarcie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w jednym z podlaskich szpitali

2022.08.25 15:06
W środę w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem oddano do użytku oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Oba były remontowane.
Otwarcie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w jednym z podlaskich szpitali

W Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem po remoncie oddano już do użytku oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Oba zostały wyremontowane  w ramach zadania "Rozbudowa i Modernizacja Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem – Etap IV".

Na odnowionym oddziale na pacjentów czeka 6 łóżek, wielostanowiskowa sala z 5 specjalistycznymi łóżkami,  izolatka ze śluzą oraz specjalistyczny sprzęt i aparatura medyczna. Dzięki temu możliwe jest leczenie pacjentów, których życie jest zagrożone i zachodzi konieczność ciągłego monitorowania ich funkcji życiowych oraz podjęcie skomplikowanego leczenia.

Inwestycja kosztowała ponad 23 miliony plus 3,5 mln wydano na zakup nowego wyposażenia. Środki na ten projekt pochodzą głównie z dotacji, z czego 50% z budżetu państwa, 25% z samorządu powiatu wysokomazowieckiego oraz 25% środków to wkład własny Szpitala.

- Nie ma w naszym województwie drugiego szpitala powiatowego, który odważyłby się na takie zadanie. Życzę teraz, żeby poniesione koszty zaczęły zwracać się z waszej codziennej pracy - powiedział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1817 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39