Otwarcie sortowni odpadów

2005.09.14 00:00
Ruszył pierwszy etap Biebrzańskiego Systemu Gospodarki Odpadami. W Dolistowie Starym w gm. Jaświły (woj. podlaskie) została uruchomiona sortownia odpadów komunalnych.

Jest to efekt wspólnych starań samorządów biebrzańskich i Biebrzańskiego Parku Narodowego o ochronę środowiska i podniesienia jakości życia mieszkańców. Przedsięwzięcie realizuje Związek Komunalny Biebrza.
Zadaniem zakładu jest odzysk surowców pochodzących z odpadów komunalnych. Zbiórka odpadów odbywa się w sposób selektywny z terenu 12 gmin skupionych w Związku Komunalnym Biebrza. Jest to pierwsze w województwie tak kompleksowe i szerokie podejście do problemu gospodarki odpadami.
Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Fundacji EkoFundusz, Narodowego Funduszu Ochrony Środwiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środwiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku oraz programu SAPARD.
16 września 2005r. o godz. 12.00 nastąpi uroczyste otwarcie sortowni odpadów w Dolistowie Starym gm. Jaświły. W uroczystości wezmą udział m.in. przedstawiciele władz województwa i instytucji finansujących przedsięwzięcie.
Organizatorzy przewidują spotkanie z mediami o godz. 15.10 w siedzibie Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowcu - Twierdzy.


1640 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39