Otwarta edukacja w czasach post-prawdy. Spotkanie TechKlubu

2017.02.28 16:12
Post-prawda to słowo roku 2016, uznane przez twórców słownika oksfordzkiego za najlepiej opisujące naszą rzeczywistość. Tego właśnie będzie dotyczyło najbliższe spotkanie TechKlubu.
Otwarta edukacja w czasach post-prawdy. Spotkanie TechKlubu
Fot: pixabay.com

TechKlub Białystok to cykl comiesięcznych, nieformalnych spotkań. W każdą pierwszą środę miesiąca organizacje pozarządowe, samorządowcy i przedstawiciele świata nowych technologii rozmawiają na temat tego, jak można je wykorzystywać do rozwiązywania problemów społecznych oraz w codziennej pracy organizacji.

Podstawą TechKlubów jest wzajemna inspiracja i współpraca uczestników, a kluczowym aspektem jest networking. Inicjatywa przywędrowała do nas z USA, od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. TechKluby działają w kilkunastu miastach w Polsce, a od maja 2014 r. także w Białymstoku.

Post-prawda to najważniejsze słowo 2016 r.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 1 marca o godz. 18.00 w Fundacji Hacklag, a jego temat to "Otwarta edukacja w czasach post-prawdy. W co wierzyć? Jak uczyć?".

- Post-prawda to najważniejsze słowo w 2016 r. W świecie, gdzie króluje post-prawda, liczą się przede wszystkim emocje i własne przekonania, a fakty przestają mieć znaczenie. Fake-news, czyli fałszywe wiadomości, coraz mocniej wpływają na otaczającą nas rzeczywistość. Ale czy są one produktem nowoczesności, czy towarzyszyły nam od zawsze? Czym różnią się od dobrze znanych nam manipulacji medialnych? - pytają organizatorzy spotkania.

Podczas najbliższego TechKlubu uczestnicy mają poznać podstawowe mechanizmy tworzenia fake-newsów i zobaczyć, jak łatwo wpaść w zastawioną przez nie pułapkę, a także nauczą się, jak się przed nimi bronić. Spotkanie ma być także okazją do wspólnego zastanowienia się nad tym, jak wspierać dzieci i młodzież w umiejętnym weryfikowaniu wiadomości i jak uczyć o fake-newsach.

Troje prelegentów

Na spotkaniu pojawić ma się troje prelegentów: Agata Łuczyńska z Fundacji Szkoła z Klasą, Katarzyna Górkiewicz z Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Artur Brzeziński - konsultant ds. edukacji obywatelskiej i historycznej w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, coach i terapeuta.

W programie są warsztaty z elementami prelekcji, prelekcja, a także część nieoficjalna - kawa, herbata, ciastka i rozmowa.

Poznaj szczegóły: Techklub Białystok

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

762 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39