Pacjenci dostają preparat z ich własnej krwi. To sposób na urazy i problemy ze skórą

2018.06.25 11:00
To innowacyjna metoda stosowana w medycynie regeneracyjnej. Wykorzystują ją medycy z nowo powstałego Centrum Leczenia Osoczem. Urazy ortopedyczne i schorzenia dermatologiczne pokonuje się preparatami z krwi danego pacjenta.
Pacjenci dostają preparat z ich własnej krwi. To sposób na urazy i problemy ze skórą
Fot: Centrum Leczenia Osoczem

W Białymstoku powstało Centrum Leczenia Osoczem. Placówka zajmuje się urazami ortopedycznymi i schorzeniami dermatologicznymi. Medycy wykorzystują preparaty pozyskiwane z krwi danego pacjenta. Pozwala to np. na przyspieszenie gojenia się tkanek oraz na ich regenerację, wspomaga także odrost włosów.

- W Centrum z sukcesem stosujemy mezoterapię z użyciem osocza bogatopłytkowego w leczeniu łysienia androgenowego u kobiet i mężczyzn i w łysieniu plackowatym. Od niedawna możemy pochwalić się sukcesami w zabiegach zastosowanych w łuszczycy i u osób z egzemą okolicy rąk – wymienia dr Katarzyna Klimiuk z Centrum Leczenia Osoczem. - Są też liczne doniesienia naukowe o stosowaniu osocza bogatopłytkowego w leczeniu owrzodzeń żylnych, w stopie cukrzycowej, bliznach przerostowych, potrądzikowych, liszaju twardzinowym czy piodermii zgorzelinowej - dodaje.

Jak terapia osoczem wygląda w praktyce? Pod kontrolą USG koncentrat wstrzykiwany jest w uszkodzone miejsce. Podanie preparatu jest bezbolesne. Wszystko powinno być powtórzone po miesiącu.

- Pacjent nie wymaga specjalnego przygotowania do zabiegu, a po jego zakończeniu, po dwudziestominutowej obserwacji, zostaje zwolniony do domu wraz z zaleceniami dotyczącymi zachowania tuż po zabiegu – wyjaśnia dr Wojciech Nierodziński, który w Centrum Leczenia Osoczem zajmuje się nieoperacyjnym leczeniem problemów ortopedycznych. - Po kilku dniach odpoczynku wskazana jest wizyta kontrolna, celem oceny wyników zabiegu i zaplanowania ewentualnego leczenia uzupełniającego - dopowiada.

Centrum Leczenia Osoczem powstało przy ul. Sienkiewicza, na miejscu klinki Estimed, która została przeniesiona i teraz mieści się przy ul. Mławskiej.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1458 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39