Paczki dla mieszkańców i uchodźców przed prawosławną Wielkanocą

2022.04.22 18:01
M.in. uhodźcy z Ukrainy, których zdecydowana większość będzie obchodziła Wielkanoc w najbliższą niedzielę, otrzymali w Michałowie paczki wielkanocne. W Białymstoku dary żywnościowe będą rozdawane w sobotę.
Paczki dla mieszkańców i uchodźców przed prawosławną Wielkanocą
Fot: UM Michałowo

Tuż przed prawosławnymi Świętami Wielkanocnymi Fundacja Mała Ojczyzna przygotowała 360 paczek żywnościowych, by rozdać je najbardziej potrzebującym mieszkańcom gminy Michałowo i mieszkającym w gminie uchodźcom z Ukrainy. Przez dwa dni, w czwartek i piątek (21-22.04) były rozdawane przez fundatorkę Fundacji i jednocześnie przewodniczącą Rady Miejskiej w Michałowie Marię Ancipiuk, prezesa Fundacji Mikołaja Woronę i wolontariuszy.

Osobom, które same nie były wstanie odebrać paczek, Fundacja dostarczyła je do domu.

Fundacja działa w Michałowie od ponad dwóch lat. Dwa razy w roku przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy przygotowuje paczki żywnościowe dla najuboższych mieszkańców gminy. W tym roku paczek przygotowano więcej, by obdarować nimi także prawie 50 Ukraińców, mieszkających w Michałowie i w gminie.

Wielkanocne paczki dla uchodźców z Ukrainy w Białymstoku przygotowali zaś wolontariusze pracujący w magazynie darów przy ul. Jurowieckiej 21. Na razie jest ich gotowych ponad sto, ale cały czas do magazynu można przynosić dary żywnościowe (cukier, olej, jajka, kawa, herbata, kasza, mleko czekolada, ciastka, płatki śniadaniowe, kasza), które pozwolą na przygotowanie kolejnych.

Paczki będą rozdawane w sobotę (23.04) od godz. 10.00.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1488 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39