Paliwo będzie tańsze, ale nie dla wszystkich i nie na każdej stacji

2022.06.24 16:12
Od poniedziałku (27.06) osoby tankujące na stacjach Orlen będą mogły uzyskać na benzynę i olej napędowy rabat wysokości 30 lub 40 gr/l. By skorzystać z promocji, należy jednak posiadać aplikację Vitay, a do uzyskania maksymalnej zniżki potrzebna jest też Karta Dużej Rodziny.
Paliwo będzie tańsze, ale nie dla wszystkich i nie na każdej stacji
Fot: Joanna Krukowska

- Od poniedziałku do końca wakacji obecni i nowi klienci z aplikacją Vitay uzyskają rabat -30 gr/l na benzynę i ON. Rabat dotyczy 150 litrów miesięcznie. W ramach mechanizmów rynkowych robimy wszystko, by w trudnym dla całej Europy momencie paliwo w Polsce było możliwie najtańsze - napisał na Twitterze Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Na jeszcze większą zniżkę (-40 gr/l) załapią się posiadacze Karty Dużej Rodziny. Warto jednak zaznaczyć, że wakacyjna promocja ma też pewne ograniczenia. Jak wspomniał Obajtek, maksymalnie w miesiącu po niższej cenie można nabyć nie więcej niż 150 l paliwa. Rabat naliczany jest tylko przy 3 tankowaniach do 50 l każde. Prosta matematyka mówi więc, że miesięczne w najlepszym przypadku w kieszeni kierowców zostanie 45 zł (60 zł u osób z Kartą Dużej Rodziny). Pamiętajmy jednak, że tak duże ilości benzyny czy oleju napędowego nabywają tylko nieliczni, także dla większości Polaków podczas korzystania z promocji oszczędności będą zdecydowanie mniejsze.

Na razie, dokładnie od poniedziałku do końca sierpnia, paliwo po niższej cenie mogą kupować tylko klienci Orlenu, ale niewykluczone, że stawki niebawem spadną też na innych stacjach, gdyż eksperci spekulują, że konkurencja na ruch Orlenu bardzo szybko odpowie.

W czerwcu w całej Polsce na stacjach Orlenu miały miejsce protesty przeciwko wysokim cenom paliw.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1319 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39