Papież Franciszek otrzymał od wiernych z Białegostoku nietypowy prezent

2024.05.23 10:07
W środę (22 maja), podczas audiencji ogólnej na Placu Świętego Piotra, delegacja dzieci i rodziców z Białegostoku przekazała papieżowi Franciszkowi specjalny prezent. Był nim szalik Jagiellonii z wyszytym herbem papieskim.
Papież Franciszek otrzymał od wiernych z Białegostoku nietypowy prezent
Fot: Vatican News

W dniach 25-26 maja, w Rzymie, odbędą się pierwsze Światowe Dni Dzieci. Tuż przed tym wydarzeniem na Placu Świętego Piotra doszła do skutku audiencja ogólna, w której wzięła udział grupa białostockich wiernych. Składała się ona z ks. Sebastiana Kondziora, a także Oli, Magdaleny i Huberta przybyłych do Watykanu wraz ze swoimi rodzicami. Delegacja ze stolicy Podlasia zapewniła papieża o modlitwie, a także wręczyła mu prezent w postaci szalika Jagiellonii Białystok. Dodatkowo znalazł się na nim wyszyty herb papieski.

- Drugi bliźniaczy szalik wróci do archidiecezji białostockiej, stając się symbolem połączenia Światowych Dni Dzieci w Rzymie z archidiecezjalnymi obchodami, w których weźmie udział ok. 8500 dzieci - przekazał radiu watykańskiemu Vatican News ks. Kondzior.

Przypomnijmy, że w archidiecezji białostockiej wielu rodziców, we współpracy z metropolitą abp. Józefem Guzdkiem i duszpasterzami, włącza się w obchody Światowych Dni Dzieci na stadionie miejskim w Białymstoku.

Z kolei dwudniowe Światowe Dni Dzieci w Rzymie rozpoczną się w sobotę na Stadionie Olimpijskim, gdzie powstanie miasteczko "na miarę dziecka". Przewidziano wydarzenia sportowe, artystyczne i muzyczne. Następnie do dzieci dołączy papież Franciszek, który będzie odpowiadał na pytania najmłodszych. Na niedzielę papież zaprasza uczestników do Watykanu, gdzie na Placu Świętego Piotra odprawiona zostanie eucharystia z pozdrowieniami.

Całe wydarzenie organizowane jest pod hasłem "Oto czynię wszystko nowe" i będzie się odbywać równolegle w Rzymie i diecezjach na całym świecie.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1444 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39