Pasażerowie komunikacji miejskiej odebrali pierwsze e-bilety [wideo]

2011.04.14 00:00
Zobaczymy jak to będzie, teraz niby ma być łatwiej - ma nadzieję Urszula Wyszkowska, studentka architektury, która jako pierwsza spośród białostockich żaków zapisała na swojej legitymacji bilet elektroniczny. Pierwszą Białostocką Kartę Miejską wydano zaś Rozalii Mierzyńskiej.
Pasażerowie komunikacji miejskiej odebrali pierwsze e-bilety [wideo]
Fot: E. Sadowska
Pierwszą Białostocką Kartę Miejską odebrała Rozalia Mierzyńska

W czwartek (14.04) odbieranie biletów elektronicznych nie przebiegało tak sprawnie jak by się oczekiwało. Kolejka po nie stała już w południe, czyli w chwili rozpoczęcia wydawania kart.

- To pierwszy dzień pracy przy wydawaniu. Poza tym procedura przedłuża się, gdy studenci chcą zapisać bilety na legitymacjach, trzeba wtedy wprowadzić wszystkie dane - tłumaczyli urzędnicy.

- Dobrze by było, gdyby pasażerowie jak najszybciej zgłaszali się do nas - mówi Bogusław Prokop, szef Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Zdaniem Prokopa obsłużenie teraz jak największej liczby pasażerów pozwoli uniknąć kolejek spodziewanych tuż przed uruchomieniem systemu, w połowie maja.

Po karty miejskie można zgłaszać się w godz. 12.00-20.00 w specjalnie otwartym "punkcie personalizacji" przy ul. Sienkiewicza 22. Punkt będzie czynny do jesieni, do czasu gdy wszyscy przejdą z papierowych biletów okresowych na bilety zapisane na plastiku.

Na miejscu można uzyskać informacje o działaniu karty i skserować dokumenty, które uprawniają do ulg (np. rencistów). Przed odbiorem e-karty należy przedstawić dokument tożsamości i wypełnić wniosek potwierdzający jej odbiór.


E.S.

786 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39