Pasztety, mięso, grzyby, miody – Lasy Państwowe otworzyły sklep ze zdrową żywnością

2022.11.22 15:50
Lasy Państwowe w Białymstoku otworzyły sklep ze zdrową żywnością. Dostępne będą tu nie tylko różnego rodzaju mięsa, ale też zioła i miody.
Pasztety, mięso, grzyby, miody – Lasy Państwowe otworzyły sklep ze zdrową żywnością
Fot: Krzysztof Komar, Nadleśnictwo Hajnówka

Otwarto pierwszy w północno-wschodniej Polsce sklep marki "Dobre z lasu". Można tu kupić żywność i produkty wysokiej jakości. W ofercie znalazły się m.in. różne rodzaje wędlin, pasztety, mięso i smalec z dziczyzny, grzyby suszone i marynowane, soki, zioła czy miody.

- Nasz sklep sprzedaje tylko zdrową żywność, która promuje polskie leśnictwo, polskie płody leśne. Oferta jest tak bogata, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Sklep jest kolejnym etapem realizacji programu z 2017 "Zdrowa żywność z polskich lasów" – podkreśla dyrektor RDLP w Białymstoku Andrzej Józef Nowak. - Jest to żywność sprawdzona, wyselekcjonowana i dla każdego będzie służyła z pożytkiem, przede wszystkim dla naszego zdrowia – dodaje.

Zanim nastąpiło oficjalne otwarcie nowego sklepu, leśnicy z białostockiej dyrekcji Lasów Państwowych zachęcali przechodniów do spróbowania produktów, które będą w nim dostępne. Zainteresowani mogli skosztować np. pasztetu z dzika, kabanosów z jelenia czy wędzonej sarniny.

Warto podkreślić, że jest to pierwszy taki sklep w Podlaskiem i trzeci w kraju otwarty przez Lasy Państwowe.

- Lasy Państwowe skupiają się na promocji marki "Dobre z lasu". Jeśli chodzi o stronę biznesową tego projektu, to są prywatni przedsiębiorcy, którzy we współpracy z Lasami otwierają te sklepy – wyjaśnia Marta Cichowicz z Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych.

Operatorem białostockiego sklepu marki "Dobre z lasu" została firma Lech Garmażeria Staropolska.

Sklep mieści się przy siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, przy ul. Lipowej 51.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1256 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39